Negyedével-harmadával is nőhet a bankkártya-elfogadó terminálok száma
Idén robbanásszerű növekedés várható a bankkártya-elfogadó terminálok kiépülésében – írja a privatbankar.hu.
Magyarországon a kettős bankrendszer kiépülésével a 90-es években jelentek meg a bankkártya-elfogadó helyek, majd az elmúlt több mint 20 évben több mint 100 ezer terminál került használatba – közölte a K&H a Privátbankárral.
„A Nemzetgazdasági Minisztérium tavaly decemberben 2,4 milliárd forint támogatási keretet allokált új terminálok kiépítésére, ami az elmúlt 20 év legnagyobb ilyen irányú fejlesztése lesz a piacon, és igen látványos, 25-30 százalékos növekedést eredményezhet idén az elfogadóhelyek számában” – mondta el Országh Mihály, a K&H Kkv disztribúció vezetője.
A jelenlegi támogatási keret igénylői között lehetnek új és már működő vállalkozások is, kitétel azonban, hogy csak olyan elfogadóhelyen vehető igénybe a terminálonként 80 ezer forintos vissza nem térítendő támogatás, ahol 2016. december 7. előtt még nem volt elérhető a bankkártya elfogadás, illetve kizárólag olyan berendezésekre, amelyek színes érintőkijelzővel rendelkeznek és egyérintéses fizetési tranzakcióra is alkalmasak. „2011-ben a K&H piacvezetőként jelent meg az egyérintéses POS terminálok kihelyezésével, azóta kizárólag ilyen típusú eszközök kiépítése történik. Ezek az eszközök a legnépszerűbb kártyatípusok elfogadására használhatók, tehát bankkártya, hitelkártya és cafeteria kártya elfogadóhelyként is működnek” – közölte Országh Mihály.
Jelenleg leginkább a kiskereskedelemben érezhető az egyérintéses kártya elfogadóhelyek iránti igény intenzív növekedése. A szakember szerint az újonnan induló cégek már eleve felmérik, hogy üzletük sikerességéhez, fejlesztéséhez erre a szolgáltatásra is szükség van, így ők sokkal nyitottabbak a bankkártya-elfogadó helyek telepítésére. Most viszont azok a már működő vállalkozások is kedvet kaphatnak, akik eddig vonakodtak.
A támogatást igénylők egy további fontos körét jelenthetik azok a jövedéki termékeket árusító nagykereskedések, amelyeknél a jövedéki törvény idei változásai szerint április 1-jétől kizárólag bankkártyával vagy átutalással fizethetnek kiskereskedelmi partnereik.
„A beérkező igényekből azt látjuk, hogy fokozatosan nő a cégek érdeklődése, de még nem értük el a csúcsot. A befogadott szerződéstől számítva, legalább 10 napos átfutási idővel kell számolni a terminálok kihelyezésére, ezért a jövedéki nagykereskedések számára azt javasoljuk, hogy mindenképpen érdemes a megadott határidő előtt lépni” – hívta fel a figyelmet a szakember.
Hornung Ágnes, a Nemzetgazdasági Minisztérium pénzügyekért felelős államtitkára szerint túl sok készpénz van forgalomban, ebben közrejátszik a kevés kártya-felhasználási lehetőség, illetve, hogy a magyar lakosság pénzügyileg még nem tudatos. Éppen emellett a kormány további lépéseket tervez a fekete gazdaság visszaszorítására, a bankkártya-elfogadó terminálok számának növelésére,az adó-adminisztráció csökkentésére, és a lakosság pénzügyi tudatosságának javítására. (privatbankar.hu)
Kapcsolódó cikkeink
NGM: már több mint félszáz cég fejlesztési terveiről született döntés a Demján Sándor Tőkeprogramban
Brüsszel nyomásgyakorlása ellenére a kormány mindent megtesz a hazai kkv-k…
Tovább olvasom >A K&H Bank nyerte el a Euromoney Awards for Excellence 2025 „Best Digital Bank” díját Magyarországon
A K&H Csoport a Euromoney ezen díját immár két egymást…
Tovább olvasom >NGM-helyettes államtitkár: még várják a jelentkezőket a Nyári diákmunka programra
Már több mint 21 ezren vállaltak munkát a Nyári diákmunka…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új felmérés: a vásárlók nem kérnek a mérgező vegyszerekből
Egy új, öt országot érintő felmérés komoly aggodalmakat tárt fel…
Tovább olvasom >Veszteségbe fordult a friss tej értékesítése – rávilágított a GVH grafikonja
A magyar kiskereskedelem egy újabb, eddig kevésbé reflektorfényben lévő problémája…
Tovább olvasom >Lassan elfogynak a sarki kisboltok: 22 ezer bolt tűnt el négy év alatt
2024 végére több mint 5200 kiskereskedelmi üzlet szűnt meg Magyarországon…
Tovább olvasom >