NAV: az útdíjkamerák felvételei is segítik az ekáert
Az elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszerben (ekáer) az útdíjkamerák segítségével azonnal feltűnik, ha a fuvarokmányok alapján tranzitárut szállító kamionok Magyarországon pakolnák ki árujukat – hangsúlyozta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vám- és jövedéki szóvivője az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.
Suller Attila példaként említette, hogy ennek segítségével nemrég egy illegális ruhaszállítmány magyarországi értékesítését sikerült megakadályozni. Legutóbb pedig az NAV ekáer munkacsoportja a budapesti nagybani piacon talált olyan spanyol zöldség- és gyümölcsszállítmányt, amelyet a papírok szerint Romániába kellett volna szállítani a kamionnak. Ez esetben a kereskedőt a kiszabható legmagasabb bírsággal büntették.
A NAV szóvivője azt is elmondta, hogy az automatikus rendszer része egy kockázatelemzés is, amely révén minden olyan kereskedő, illetve kamion „fekete pontot” kap, amely már korábban megpróbált „trükközni” egy szállítmánnyal. Ha a kamerákon egy ilyen szállítmány tűnik fel, az ekáer rendszere riaszt, s azt kiemelten figyelik a NAV munkatársai.
Suller Attila a műsorban egy közelmúltbeli csempész cigarettaszállítmány kapcsán azt is elmondta: mind belföldön, mind a határátkelőhelyeken – különösen az ukrán határnál – rendszeresen foglalnak le csempészett cigarettát, valamint vágott dohányt is. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
NAV: közel háromezer hamis parfümöt találtak a pénzügyőrök egy bolgár kamionban
Közel háromezer hamis parfümöt találtak a pénzügyőrök egy bolgár kamionban…
Tovább olvasom >NAV: hatszázezer forintos éves bevételig adómentes lehet a saját termelésű gyümölcs árusítása
Hatszázezer forintos éves bevételig adómentes lehet a saját termelésű zöldség-,…
Tovább olvasom >A héten indul a NAV ellenőrzéssorozata a Balatonnál és a Velencei-tónál
A héten megkezdte nyári ellenőrzéssorozatát a Nemzeti Adó- és Vámhivatal…
Tovább olvasom >További cikkeink
Provident: magyarok egyre nagyobb részének kihívás kijönni a jövedelméből
A magyarok egyre nagyobb részének kihívás kijönni a jövedelméből, a…
Tovább olvasom >GKI Elemzés: Mesterséges intelligencia a munkahelyeken: kik használják az AI-t?
Mesterséges intelligencia a munkahelyeken: kik használják az AI-t? A GKI…
Tovább olvasom >Továbbra is stabil a hazai munkaerőpiac
Továbbra is stabil a hazai munkaerőpiac, a foglalkoztatottak száma évek…
Tovább olvasom >