MNB: az MKB Bank is kínálhat fogyasztóbarát személyi kölcsönt
Megkezdheti az MKB Bank a minősített fogyasztóbarát személyi hitelének (mszh) forgalmazását, miután a Magyar Nemzeti Bank (MNB) jóváhagyta a termék minősítését – közölte a jegybank szerdán az MTI-vel.
Az MKB Bank mellett további hat piaci szereplő – Budapest Bank, Cofidis, Erste Bank, Magyar Cetelem Bank, OTP Bank,Takarékbank – kínálja mszh-konstrukcióit az ügyfeleknek. Ezek a pénzügyi intézmények együttesen a belföldi személyikölcsön-piac bő kétharmadát fedik le.
Az MNB kiemelte, a piaci oldalról is jelentős az érdeklődés a mindössze pár hónapja forgalmazható mszh iránt, így a fogyasztóbarát lakáshitelhez hasonlóan ezen a területen is erősebb verseny és ügyfélbarátabb kiszolgálás lehet Magyarországon.
A közleményben ismertetik, hogy a szabad felhasználású, akár hitelkiváltásra is alkalmas mszh termékek fix kamatozásúak, így törlesztőrészletük nem nőhet a futamidő alatt. Az ügyleti kamat 500 ezer forint hitelösszegig nem lehet magasabb egy, a hitelnyújtótól független referenciakamat plusz15 százalékpontnál, 500 ezer forint fölötti hitelösszeg esetén pedig a referenciakamat 10 százalékponttal növelt mértékénél. Referenciakamat lehet például valamilyen állampapírhozam, amelynek aktuális értéke – 5 éves futamidőt feltételezve – jelenleg 1-2 százalék körül mozog.
Hangsúlyozták, a fogyasztóbarát személyi hitelek folyósítási díja maximum 0,75 százalékra, (online hitelfelvételnél ez ingyenes), előtörlesztési díja legföljebb 0,5 százalékra rúghat (1 évnél rövidebb hátralévő futamidőnél ez ingyenes), ami az előző esetében a kétharmada, utóbbi esetében pedig csupán a fele a piacon eddig alkalmazottaknak. Az mszh esetében a hitel befogadását követő 3, online hitelfelvételnél 2 munkanapon belül folyósítani kell a kölcsönt.
A jegybank a napokban tájékoztató füzetet adott ki a konstrukcióról, és honlapján új információs felületet – www.mnb.hu/fogyasztobarat – is létrehozott az érdeklődők számára – közölte a Magyar Nemzeti Bank. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
MNB-igazgató: 4,7 százalékos éves inflációval számol idén a jegybank
Az infláció 2025 hátralévő részében várhatóan meghaladja a jegybanki toleranciasávot,…
Tovább olvasom >Bankmonitor: Több, mint 19 000 milliárd Ft hever a magyaroknál lekötetlenül
Az MNB statisztikái szerint 19 236,1 milliárd forintot tartottak 2025. első…
Tovább olvasom >ESG-kérdőív vár a nagyobb hiteligénylő cégekre júliustól
2025. július 1-jétől új ESG-adatszolgáltatási kötelezettség lép életbe a vállalati hitelfelvevők…
Tovább olvasom >További cikkeink
Rekordszinten a vállalatvezetők elköteleződése a fenntarthatóság iránt
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása…
Tovább olvasom >Kismértékben emelkedett a FAO élelmiszerár-indexe júniusban a hús, tejtermékek és növényi olajok drágulása miatt
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) pénteki jelentése szerint az élelmiszer-alapanyagok…
Tovább olvasom >Mitől tízszereződhet meg egy-egy bor ára?
Kevesebben vannak világszerte, mint ahány ember járt az űrben, számuk…
Tovább olvasom >