MKIK-alelnök: a gazdasági kihívásokból lehetőséget kell teremteni
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) feladata az, hogy a gazdasági kihívásokból lehetőségeket teremtsen a vállalkozók számára – mondta a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) általános alelnöke a XVIII. Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján hétfőn, a Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban.

Pintér-Péntek Imre, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) általános alelnöke beszédet mond a XVIII. Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján a Hungexpo Kongresszusi Központban 2025. április 28-án. MTI/Máthé Zoltán
Pintér
Pintér-Péntek Imre szerint a vállalkozások akkor lehetnek sikeresek, ha alkalmazkodnak a változásokhoz és felkészülten várják az előttük megnyíló esélyeket. A kormány és az MKIK aláírásra váró szerződése 5 évre kijelöli a teendőket, de a sikerhez az is kell, hogy jó szakemberek lássák el a feladatokat – hívta fel a figyelmet.
Az érdekképviselet vezetője a jövő megkerülhetetlen gazdasági szereplőjének nevezte azt a majdnem 200 diákot, akik több mint 50 szakmát képviselve versenyeznek a 2 napon át tartó rendezvényen.
„Sztárokat nemcsak a labdarúgásban, hanem a szakmákban is ki kell nevelni, hiszen a legjobbak már most nyertesnek tekinthetik magukat. Az önbecsülés indokolt tehát, de köszönet illeti a szülőket és a tanárokat is, akik ezt a nagyszerű célt elérhetővé teszik”
– fogalmazott.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke szerint a nehézségekre közösen kell válaszokat keresni. Papp Zsolt György hangsúlyozta, hogy a mezőgazdasági kihívásokra válasz lehet a gépesítés, az öntözés, a korszerű fajtaválasztás, de a magyar agrárium és élelmiszeripar nem lehet sikeres jól képzett szakemberek nélkül.
Elmondta, hogy belföldön 141 intézményben működik középfokú agároktatás, és az itt tanulók lesznek azok, akik a fenntarthatósághoz és hatékonysághoz nélkülözhetetlen újításokat az oktatásból kilépve alkalmazni fogják.
Úgy vélte, az aszály és más időjárási változások, a fogyasztói szokások átalakulása mellett újabb kihívást jelentene Ukrajna uniós csatlakozása, hiszen nemcsak a felvevőpiacokat venné el, hanem a Magyarország számára jogos és nélkülözhetetlen fejlesztési forrásokat is.
A NAK elnöke leszögezte: ebben a helyzetben különösen fontos, hogy a kormány kiemelten támogatja a vidékfejlesztést, a mezőgazdaság pedig Magyarországon kiemelt jelentőségű ágazatnak számít.
Kapcsolódó cikkeink
Több mint fél évszázada a hazai élelmiszeripar élvonalában
Az élelmiszeripar jövőjét azok a fiatal szakemberek formálják, akik tisztelik…
Tovább olvasom >Nagy István: hamarosan újraindulhatnak a kínai-magyar agrárkapcsolatok
A magyar mezőgazdaságot és agráriumot számos kihívás érte az utóbbi…
Tovább olvasom >Magyarország újabb lépést tett a türk élelmiszer-export felé
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) teljes jogú tagja lett…
Tovább olvasom >További cikkeink
Rekordszinten a vállalatvezetők elköteleződése a fenntarthatóság iránt
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása…
Tovább olvasom >Kismértékben emelkedett a FAO élelmiszerár-indexe júniusban a hús, tejtermékek és növényi olajok drágulása miatt
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) pénteki jelentése szerint az élelmiszer-alapanyagok…
Tovább olvasom >Mitől tízszereződhet meg egy-egy bor ára?
Kevesebben vannak világszerte, mint ahány ember járt az űrben, számuk…
Tovább olvasom >