MKIK-alelnök: a gazdasági kihívásokból lehetőséget kell teremteni
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) feladata az, hogy a gazdasági kihívásokból lehetőségeket teremtsen a vállalkozók számára – mondta a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) általános alelnöke a XVIII. Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján hétfőn, a Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban.

Pintér-Péntek Imre, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) általános alelnöke beszédet mond a XVIII. Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján a Hungexpo Kongresszusi Központban 2025. április 28-án. MTI/Máthé Zoltán
Pintér
Pintér-Péntek Imre szerint a vállalkozások akkor lehetnek sikeresek, ha alkalmazkodnak a változásokhoz és felkészülten várják az előttük megnyíló esélyeket. A kormány és az MKIK aláírásra váró szerződése 5 évre kijelöli a teendőket, de a sikerhez az is kell, hogy jó szakemberek lássák el a feladatokat – hívta fel a figyelmet.
Az érdekképviselet vezetője a jövő megkerülhetetlen gazdasági szereplőjének nevezte azt a majdnem 200 diákot, akik több mint 50 szakmát képviselve versenyeznek a 2 napon át tartó rendezvényen.
„Sztárokat nemcsak a labdarúgásban, hanem a szakmákban is ki kell nevelni, hiszen a legjobbak már most nyertesnek tekinthetik magukat. Az önbecsülés indokolt tehát, de köszönet illeti a szülőket és a tanárokat is, akik ezt a nagyszerű célt elérhetővé teszik”
– fogalmazott.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke szerint a nehézségekre közösen kell válaszokat keresni. Papp Zsolt György hangsúlyozta, hogy a mezőgazdasági kihívásokra válasz lehet a gépesítés, az öntözés, a korszerű fajtaválasztás, de a magyar agrárium és élelmiszeripar nem lehet sikeres jól képzett szakemberek nélkül.
Elmondta, hogy belföldön 141 intézményben működik középfokú agároktatás, és az itt tanulók lesznek azok, akik a fenntarthatósághoz és hatékonysághoz nélkülözhetetlen újításokat az oktatásból kilépve alkalmazni fogják.
Úgy vélte, az aszály és más időjárási változások, a fogyasztói szokások átalakulása mellett újabb kihívást jelentene Ukrajna uniós csatlakozása, hiszen nemcsak a felvevőpiacokat venné el, hanem a Magyarország számára jogos és nélkülözhetetlen fejlesztési forrásokat is.
A NAK elnöke leszögezte: ebben a helyzetben különösen fontos, hogy a kormány kiemelten támogatja a vidékfejlesztést, a mezőgazdaság pedig Magyarországon kiemelt jelentőségű ágazatnak számít.
Kapcsolódó cikkeink
Tudásból karrier – a SPAR a duális képzés élén
A SPAR évek óta aktív támogatója a hazai szakképzés legnagyobb…
Tovább olvasom >Új szintre kerülnek hazánk agrárkapcsolatai Georgiával
A mezőgazdaság területén különösen fontos az együttműködés hazánk és Georgia…
Tovább olvasom >A tudomány nem ismer határokat
Egy ország jövője a tudásban, az innovációban és azokban a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy Márton: nagy az esélye az árréscsökkentés fenntartásának
Nagy esélye van annak, hogy az árréscsökkentési intézkedést nem vezetik…
Tovább olvasom >A magyar mellett a szlovák malomiparosok is elutasítják a rovarokat az élelmiszerekben
A Szlovák Malomipari Szövetség csatlakozott a hazai pékek kezdeményezéséhez, és…
Tovább olvasom >Új uniós útmutatók segítik a felkészülést az EUDR alkalmazására
Az Európai Bizottság új útmutatót és gyakran ismételt kérdéseket tartalmazó…
Tovább olvasom >