MKIK-alelnök: a gazdasági kihívásokból lehetőséget kell teremteni
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) feladata az, hogy a gazdasági kihívásokból lehetőségeket teremtsen a vállalkozók számára – mondta a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) általános alelnöke a XVIII. Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján hétfőn, a Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban.

Pintér-Péntek Imre, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) általános alelnöke beszédet mond a XVIII. Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján a Hungexpo Kongresszusi Központban 2025. április 28-án. MTI/Máthé Zoltán
Pintér
Pintér-Péntek Imre szerint a vállalkozások akkor lehetnek sikeresek, ha alkalmazkodnak a változásokhoz és felkészülten várják az előttük megnyíló esélyeket. A kormány és az MKIK aláírásra váró szerződése 5 évre kijelöli a teendőket, de a sikerhez az is kell, hogy jó szakemberek lássák el a feladatokat – hívta fel a figyelmet.
Az érdekképviselet vezetője a jövő megkerülhetetlen gazdasági szereplőjének nevezte azt a majdnem 200 diákot, akik több mint 50 szakmát képviselve versenyeznek a 2 napon át tartó rendezvényen.
„Sztárokat nemcsak a labdarúgásban, hanem a szakmákban is ki kell nevelni, hiszen a legjobbak már most nyertesnek tekinthetik magukat. Az önbecsülés indokolt tehát, de köszönet illeti a szülőket és a tanárokat is, akik ezt a nagyszerű célt elérhetővé teszik”
– fogalmazott.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke szerint a nehézségekre közösen kell válaszokat keresni. Papp Zsolt György hangsúlyozta, hogy a mezőgazdasági kihívásokra válasz lehet a gépesítés, az öntözés, a korszerű fajtaválasztás, de a magyar agrárium és élelmiszeripar nem lehet sikeres jól képzett szakemberek nélkül.
Elmondta, hogy belföldön 141 intézményben működik középfokú agároktatás, és az itt tanulók lesznek azok, akik a fenntarthatósághoz és hatékonysághoz nélkülözhetetlen újításokat az oktatásból kilépve alkalmazni fogják.
Úgy vélte, az aszály és más időjárási változások, a fogyasztói szokások átalakulása mellett újabb kihívást jelentene Ukrajna uniós csatlakozása, hiszen nemcsak a felvevőpiacokat venné el, hanem a Magyarország számára jogos és nélkülözhetetlen fejlesztési forrásokat is.
A NAK elnöke leszögezte: ebben a helyzetben különösen fontos, hogy a kormány kiemelten támogatja a vidékfejlesztést, a mezőgazdaság pedig Magyarországon kiemelt jelentőségű ágazatnak számít.
Kapcsolódó cikkeink
Az Agrárkamara az általános iskolások számára idén is szervez pályaorientációs táborokat
Az agrárszakmák népszerűsítése érdekében idén is ingyenes pályaorientációs táborokat szervez…
Tovább olvasom >KSH: stagnált az ipari termelés márciusban
2025 márciusában az ipari termelés volumene az előző év azonos…
Tovább olvasom >Történelmi utazás a magyar bor nyomában – Egerben folytatódik a Rubicon és az MKIK előadássorozata
Május 15-én Egerben folytatódik a Rubicon Intézet és a Magyar…
Tovább olvasom >További cikkeink
NGM: közel negyedével csökkent az érintett drogériai termékek ára
Közel negyedével csökkent az érintett drogériai termékek ára – közölte…
Tovább olvasom >Az Országos Kereskedelmi Szövetség javaslatot készít az árréscsökkentés kivezetésére
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) nemzetközi élelmiszer-kiskereskedelmi vállalkozásai a további…
Tovább olvasom >Csak két uniós országban magasabb az infláció, mint Magyarországon
A Privátbankár Európai Inflációs Körképe hasonlította össze a márciusi és…
Tovább olvasom >