A Metró feldarabolásáról döntöttek a részvényesek
Tavaly december közepén döntött a Metro menedzsmentje, hogy feldarabolják a céget, leválasztják az elektronikai kiskereskedelemmel foglalkozó Saturnt és a Media Marktot – olvasható a portfolio.hu-n.
A tegnap megtartott közgyűlésen a jelenlévő részvényesek 99,95 százaléka amellett voksolt, hogy két vállalatra osszák fel az egyik legnagyobb európai kereskedelmi láncot, a Metrót – olvasható a portfolio.hu.n. A cél az, hogy külön cégbe kerüljön a nagykereskedelmi és a hipermarket lánc, valamint a legnagyobb európai elektronikai kiskereskedelmi lánc, de a vállalat menedzsmentje arra is számít, hogy a vállalat feldarabolásával a Metro részvények is felértékelődhetnek, a vállalat papírjai ugyanis alulértékeltek más európai kiskereskedelmi láncok részvényeihez képest. A feldarabolás mellett szól az is, hogy a két vállalat nagyobb eséllyel tud részt venni az iparági konszolidációban, akár felvásárlásokat is végrehajthatnak.
A Metro 29 országban 2000 üzlettel van jelen, az elsősorban élelmiszer-kereskedő Metrón túl az elektronikai kereskedő Media-Saturn is a csoporthoz tartozik, utóbbit a vállalat feldarabolását követően Ceconomy-ra nevezik át.
Az „új” Metro éves szinten közel 37 milliárd euró árbevételt érhet el, a másik vállalat, a Ceconomy árbevétele nagyjából 22 milliárd euró körül alakulhat. (portfolio, Spiegel)
Kapcsolódó cikkeink
AI-képzést indít kiskereskedőknek a Google és a Német Kereskedelmi Szövetség
A Google és a Német Kereskedelmi Szövetség (HDE) közös kezdeményezésével…
Tovább olvasom >A jövő már elkezdődött – Gondolatok az Innovációk napjáról
Hogyan formálják az innovációk a kereskedelem és az élelmiszeripar jövőjét?…
Tovább olvasom >Hogy iszod a kávét, rázva vagy keverve?
Egyre több szín, egyre meglepőbb ízek – még mindig növekszik…
Tovább olvasom >További cikkeink
Helyi gyártókkal lépne az uniós piacra a Temu
Egyre nagyobb hullámokat vet a Temu térnyerése Európában – most…
Tovább olvasom >Kettéválhat a Kraft Heinz
Jelentős átalakításra készül a világ egyik legismertebb élelmiszeripari vállalata, a…
Tovább olvasom >Szlovénia legnagyobb sörfőzdéje 200 éves
Fennállásának 200. évfordulóját ünnepli Szlovénia legnagyobb sörgyára, a Lasko Pivovarna…
Tovább olvasom >