Mérséklődött az áremelkedés az EU-ban
Mind az euróövezetben, mind az Európai Unió egészében mérséklődött az éves szintű inflációs ráta júniusban májushoz képest. Havi összevetésben nem volt változás.
Az Eurostat, az unió statisztikai hivatala csütörtökön azt jelentette, hogy júniusban éves összevetésben az euróövezetben 0,2 százalékkal, az unió 28 tagállamában 0,1 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak. Májusban az euróövezetben és az EU-ban egyaránt 0,3 százalékos éves szintű inflációt mértek.
Júniusban az EU nyolc tagországban még csökkent az árindex. A legnagyobb áresést Cipruson (-2,1 százalék) és Görögországban (-1,1 százalék) regisztrálták, míg a legnagyobb mértékben Máltán (1,1 százalék) és Ausztriában (1 százalék) emelkedtek a fogyasztói árak.
Az Eurostat statisztikái szerint Magyarországon júniusban éves szinten 0,7 százalék volt az infláció a májusi 0,6 százalék után. Májushoz képest 0,2 százalékkal nőtt a fogyasztói árindex júniusban. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Uniós biztos: az Európai Bizottság mezőgazdasági és élelmiszeripari ütemterve garantálja az EU élelmiszerbiztonságát
Az Európai Bizottság által februárban elfogadott mezőgazdasági és élelmiszeripari ütemterv…
Tovább olvasom >Gyorsuló infláció Magyarországon: brutális élelmiszerdrágulás és kérdéses hatékonyságú intézkedések
2025 februárjában ismét gyorsult az infláció Magyarországon: a fogyasztói árak…
Tovább olvasom >Elemző az M1-en: ez az árképzés pofátlan a multik részéről
Az élelmiszerkereskedő cégek számára hatalmas extraprofitot jelentő élelmiszer-árképzést ésszerű keretek…
Tovább olvasom >További cikkeink
Országos Kereskedelmi Szövetség: az árrés nem profit!
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) nemzetközi élelmiszer-kereskedő tagvállalatai az elmúlt…
Tovább olvasom >Orbán Viktor a Kossuth Rádióban: a kereskedők 10 százaléknál többet nem rakhatnak rá a beszerzési árra
Március közepétől a kormány 10 százalékban maximalizálja az árrést 30…
Tovább olvasom >GKI Elemzés: Miért drágulnak folyamatosan az élelmiszerek?
Az elmúlt időszakban kiemelt figyelmet kapott az alapvető élelmiszerek –…
Tovább olvasom >