Megveszi a Paulaner az Oettinger gothai sörgyárát
Megmenekült az Oettinger bezárással fenyegetett sörgyára Gothaban. A Paulaner Brewery Group GmbH & Co október 14-én ugyanis szerződést írt alá a sörgyár és a hozzá tartozó, mintegy 170 főnek munkát adó gyártó, palackozó, logisztikai és központi szolgáltatási területek megvásárlásáról. Az értékesítési, az export- és marketingrészleg 23 alkalmazottja Gothában az Oettinger sörgyárnál marad. Az Oettinger sörgyár pedig azonnal megkezdi a tárgyalásokat az üzemi tanáccsal valamennyi munkahely megőrzésének érdekében.
A trösztellenes hatóságok jóváhagyásától függően a gothai telephely 2023. január 1-jei hatállyal kerül át a Paulanerhez.
Júniusban az Oettinger ügyvezető partnere, Pia Kollmar jelentette be, hogy tekintettel a csökkenő forgalomra és a kihasználatlan kapacitásokra az 1,8 millió hektoliteres türingiai sörfőzde bezár.
A bejelentés a szakszervezetek, a munkavállalók és a helyi politikusok körében egyaránt ellenkezést váltott ki. Hamar világossá vált, hogy a bezárás sokba fog kerülni az Oettinger-csoportnak, amely belső információk szerint már 14 millió eurót különített el végkielégítésekre. Ezért az ügyhöz közel álló személyek a hivatalosan nem nyilvános vételárat tízmillió euró alatti nagyságrendűre becsülik.
Az üzlet nem csak az Oettinger, hanem a Paulaner számára is megoldást jelent.
Bár a cég hét évvel ezelőtt új sörfőzdét épített München külvárosában, amely két évvel később bővítésre szorult, mára már elérte 3,5 millió hektoliteres kapacitásának felső határát. E siker azonban csak részben köszönhető a müncheni telephelyen jelenleg főzött 17 féle sörnek. Sokkal fontosabb ebből a szempontból a jól ismert bajor üdítőital-márka, a Spezi, amelyet a közeli Augsburgban működő, az üdítőitalt egykor kiötlő Riegele családi sörfőzde engedélyével gyárt a Paulaner 1974 óta.
Az augsburgi cég immár részesedni szeretne a Paulanernél lévő márka sikereiből, ezért megpróbálta felbontani a megállapodást, hogy évi 4-5 millió eurós licencdíjat érvényesítsen. Miután nem sikerült békés megegyezésre jutni, a két fél bírósághoz fordult, melyben a bírák a minap a Paulaner javára döntöttek.
A Paulanernek valószínűleg ez az épp múlt heti hír adta meg a végső lökést a gothai sörgyár megvásárlásához. Ahogy Dr. Jörg Lehmann, a Paulaner Csoport vezérigazgatója fogalmazott: “Figyelembe véve termékeinknek az elmúlt években egyre növekvő népszerűségét és az ennek megfelelő értékesítés-bővülést, valamint a fenntartható növekedés biztosítása érdekében megvizsgáltunk vonzó akvizíciós lehetőségeket és gyártási helyszíneket. Amit kerestünk, az Gothában találtuk meg.”
Pia Kollmar kiemelte: „A gothai sörfőzdei munkahelyek a gyár Paulanernek történő eladásával megmaradnak. Ugyanakkor az Oettingernek ez a valamennyi érintett számára jó megoldást jelentő lépés a vállalati átszervezés szempontjából fontos.”
Kapcsolódó cikkeink
Eladja észak-amerikai joghurt üzletágát a General Mills
A General Mills, Inc. észak-amerikai joghurt üzletágát a francia Lactalis…
Tovább olvasom >Alulárazottnak érzi a Couche-Tard ajánlatát a 7-Eleven
Keményen bánik a 7-Eleven a Couche-Tarddal. A japán tulajdonos túl…
Tovább olvasom >Plzeň TechTower: a tehetségek és innovációk fellegvára
A csehországi Plzeň városában a történelmi sörgyárat technológiai parkká alakították…
Tovább olvasom >További cikkeink
Egyre korábban indul a karácsonyi szezon: az ár-érték arány a kulcs
Az idei évben a magyarok 40 százaléka hozta előre a…
Tovább olvasom >Digitális formában is elérhetővé válik a SZÉP-kártya 2025-től
2025. szeptember 1-jétől jelentős változás lép életbe a SZÉP-kártya felhasználásában:…
Tovább olvasom >Megnyílt a SHEIN első magyarországi üzlete
2024. december 10-én délben megnyílt a SHEIN első magyarországi üzlete…
Tovább olvasom >