Megújul a Tiszafüredi Szabadvízi Strand és környezete
Megújul 300 millió forintból a Tiszafüredi Szabadvízi Strand és környezete, valamint a Halas tér és környéke – közölte a projekt kommunikációját végzó cég kedden az MTI-vel.
A beruházásra a vissza nem térítendő támogatást a Terület-és Településfejlesztési Operatív Program Pluszból (Top Plusz) nyerte el az önkormányzati tulajdonú Tisza-Víz Víztermelő és Szolgáltató Kft., amely a Tiszafüredi Szabadvízi Strand üzemeltetője is – írták.
A 2025 végére megvalósuló fejlesztéstől azt remélik, hogy a Tiszafüredre és a Tisza-tóhoz látogatók hosszabb időt töltenek majd itt. Egyben olyan új turisztikai szolgáltatások jönnek létre, amelyek közvetlen vagy követett módon, munkahelyteremtéssel járulnak hozzá a térség fejlődéséhez – közölték.
Megújul a Tiszafüredi Szabadvízi Strand és környezete: rekonstruálják a Halastér színpadot, a területen strandkönyvtár, strandcikk árusítóhely és strandbüfé létesül. Továbbá rendezvénytér létesül két büfével, köztéri vizesblokkot és szociális helyiségeket alakítanak ki.
Része a projektnek egy könnyűszerkezetes raktár létesítése illetve a meglévő térkő burkolatú járda mellett sétány kialakítása. Létrehoznak egy információs látványpontot, amelynek minden oldalán a Tisza-tóhoz kapcsolódó tartalom jelenik meg. A 4 méter magas oszlop egy világítótoronyra emlékeztet majd.
A projekt során játszótér, vízi játszótér, kerékpáros pálya is épül, illetve kültéri állandó kiállítási teret is létrehoznak – áll a közleményben.
Kapcsolódó cikkeink
MBH Bank-CIG Pannónia: az utasok közel fele nem köt utasbiztosítást
Az utazók közel fele nem köt utas- vagy balesetbiztosítást, pedig…
Tovább olvasom >Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves összevetésben
Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves…
Tovább olvasom >Balatoni hajózás: kedvezményekkel és sűrített járatokkal indul a főszezon
Kiemelkedő forgalmú főszezonra számít a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart), amely…
Tovább olvasom >További cikkeink
Rekordszinten a vállalatvezetők elköteleződése a fenntarthatóság iránt
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása…
Tovább olvasom >Kismértékben emelkedett a FAO élelmiszerár-indexe júniusban a hús, tejtermékek és növényi olajok drágulása miatt
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) pénteki jelentése szerint az élelmiszer-alapanyagok…
Tovább olvasom >Mitől tízszereződhet meg egy-egy bor ára?
Kevesebben vannak világszerte, mint ahány ember járt az űrben, számuk…
Tovább olvasom >