Meg kell őrizni Magyarország GMO-mentességét
Meg kell őrizni Magyarország GMO-mentességét és azon jogát, hogy ebben a kérdésben szuverén módon dönthessen, megvédhesse a magyar mezőgazdaságot, a fogyasztók egészségét – jelentette ki Kanász-Nagy Máté, az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese szerdán.

Cél a GMO-mentesség
A politikus online is követhető sajtótájékoztatóján az aznapi parlamenti szavazást kommentálva értetlenségének adott hangot a nemzeti konszenzus megbomlása, egyes momentumos és jobbikos képviselők elutasító szavazata miatt.
Az Országgyűlés szerdán 171 igen, 12 nem szavazattal és egy tartózkodás mellett megállapította, hogy sérti a szubszidiaritás elvét az egyes új génkezelési technikák útján nyert növényekről és a belőlük származó élelmiszerekről és takarmányokról, valamint az élelmiszerek, takarmányok hatósági ellenőrzéséről szóló rendelet módosítását is tartalmazó európai parlamenti és tanácsi rendelettervezet.
A LMP sérelmezi a történteket és nagyon veszélyes folyamatnak tartja, ezzel ugyanis ezen képviselők elutasították, hogy Magyarország maradjon GMO-mentes – értékelt.
Kanász-Nagy Máté rámutatott, a Momentum voksain annyira nem lepődtek meg, a párt neoliberális, globalista irányt követ, és sokkal inkább támogatja a multinacionális vállalatokat, a vegyipari lobbi törekvését, mint a magyar fogyasztók és mezőgazdaság védelmét. A jobbikos képviselők elutasító álláspontján ugyanakkor csodálkoznak, a párt korábban más véleményt képviselt, nem tudni ez miért változott meg – közölte.
A politikus kijelentette: a globális ipari és élelmiszer lobbi folyamatosan próbálja puhítani a génmódosított élelmiszerekre vonatkozó rendelkezéseket és minden erejükkel próbálták megkerülni a tagállami döntéseket. Ha ki tudnák vonni ezt a területet tagállami hatáskörből, el tudnák árasztani a piacot ilyen termékekkel – mondta, aláhúzva: a GMO-termékek egyértelmű veszélyt jelentenek a mezőgazdaságra, a fogyasztókra és a környezetre egyaránt.
Kapcsolódó cikkeink
AM: nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat
Nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat. A hazai agrártermelés hosszú távú…
Tovább olvasom >Zöld fordulatra” van szükség az élelmiszerbiztonság területén
Az egészséges és biztonságos élelmiszerek, a GMO-mentesség fenntartása, valamint az…
Tovább olvasom >Negyven tonna GMO-val szennyezett ukrán vetőmagot foglalt le a Nébih
A folyamatos ellenőrzéseknek és a szigorú élelmiszer-biztonsági szabályoknak köszönhetően Ukrajnából…
Tovább olvasom >További cikkeink
Belép a brit Müller a funkcionális egészségmegőrző joghurtok piacára
A Müller UK & Ireland megállapodott az Egyesült Királyság elsőszámú…
Tovább olvasom >Modern arculattal újít a Rossmann Németországban
A Rossmann drogérialánc átfogó bolti arculatváltásba kezdett Németországban: az új…
Tovább olvasom >Automatizálással gyorsítja az élelmiszer-házhozszállítást Szingapúrban a Foodpanda
Teljes mértékben automatizálja szingapúri „dark store” raktárait a Foodpanda annak…
Tovább olvasom >