Mastercard: ötből egy ország megközelíti a járvány előtti belföldi járatszámot
Az utazások fellendülése globális szinten továbbra is egyenetlen, a vizsgált országok egyötödében a belföldi repülőjegy-foglalások már elérik a járvány előtti szint 90 százalékát – derült ki a Mastercard Economics Institute MTI-nek küldött legfrissebb kutatásából.
A kutatás szerint míg egyes országokban – köztük az Egyesült Államokban, Ausztráliában és Franciaországban – meghaladják a járvány előtti belföldi járatfoglalásokat, addig máshol – például Kanadában, Thaiföldön és Új-Zélandon – a járvány kitörése előtti szint töredékét érték csak el.
Globális szinten az üzleti utazások körülbelül négy hónappal maradnak el a szabadidős utazásoktól. Az üzleti utazások a fellendülés jeleit mutatják, például az ausztrál belföldi üzleti utazási foglalások a járvány előtti szint közel 80 százalékát érik el.
A szabadidős utazásokat illetően a tanulmány rámutatott: az Egyesült Államokban a belföldi járatfoglalások májusban a járvány előtti szint fölött voltak, bár a nemzetközi foglalások továbbra is 22 százalékkal maradtak el a 2019 negyedik negyedévitől. Európát tekintve Franciaországban és Olaszországban is hasonló a helyzet: a belföldi foglalások a járvány előtti szintek felett vannak, míg a nemzetközi foglalások jóval alacsonyabbak.
Ugyanakkor például az Ausztrália és Új-Zéland, valamint az Egyesült Államok és Latin-Amerika, valamint a Karib-térség közötti légi folyosókon elérik, sőt egyes esetekben meg is haladják a járvány előtti szintet a foglalások.
A Mastercard Economics Institute által készített jelentés a Mastercard globális hálózatának összesített és anonimizált értékesítési adatai alapján nyújt betekintést az utazással kapcsolatos változásokba 32 ország adatait felhasználva.
Kapcsolódó cikkeink
Óvatos optimizmus a turizmusban: májusban javult a konjunktúra, de még mindig mínuszban az ágazat
2025 májusában enyhe javulásról számoltak be a turisztikai vállalkozások: a…
Tovább olvasom >Szallas.hu: a Balaton a legnépszerűbb úti cél pünkösdkor
A pünkösdi hosszú hétvége foglalásainak régiós összesítéséből kiderült, hogy a…
Tovább olvasom >Új szabály a népszerű fürdőhelyen, ami sokakat meglep
Gallipoli polgármestere betiltotta, hogy a dél-olaszországi városban tartózkodó turisták fürdőruhában…
Tovább olvasom >További cikkeink
NNGYK: javult a természetes fürdővizek minősége
A 2021-2024 évi adatok alapján a minősített hazai természetes fürdővizek…
Tovább olvasom >A Stube
Legutóbbi gasztrotúráján az MVI csapata egyik tagtársunknál, a pilisvörösvári Stube…
Tovább olvasom >Muzsikáló Magyarország
Magyarország Kormánya idén is meghirdette a Muzsikáló Magyarország programot, amelynek…
Tovább olvasom >