Márciusban a vártnál kisebb munkanélküliségi ráta alakult ki az Egyesült Államokban
Márciusban folytatódott a foglalkoztatás növekedése az Egyesült Államokban és a piaci várakozásoknál alacsonyabb munkanélküliségi ráta alakult ki a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Labor Statistics (BLS) pénteki jelentése alapján. A márciusi foglalkoztatási adatok már nagyjából megközelítik a járvány előtti szintet.

Nőtt a foglalkoztatás márciusban az Egyesült Államokban
Márciusban a nem mezőgazdasági ágazatokban 431 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban, kevésbé az elemzők által várt 490 ezernél és az előző havi 750 ezernél. A februári adatok felülvizsgálat után 678 ezerről 750 ezerre módosította a BLS.
Folytatódott a munkahelyek számának növekedése a szabadidős és vendéglátóiparban, a szakmai és üzleti szolgáltatásokban, a kiskereskedelemben és a feldolgozóiparban.
Összességében a munkahelyek száma 2022 első negyedévében havonta átlagosan 562 ezerrel nőtt, ami megegyezik a 2021-es átlagos havi növekedéssel, mivel a koronavírusfertőzések számának erőteljes csökkenése és a korlátozások feloldása az erős fogyasztói kereslettel párosulva magasan tartja a munkaerő-keresletet.
Az amerikai munkanélküliségi ráta 2022 márciusában 3,6 százalékra csökkent az előző havi 3,8 százalékról, ami 2020 februárja óta a legalacsonyabb, és alacsonyabb a 3,7 százalékos piaci várakozásoknál is.
A munkanélküliek száma 318 ezerrel 5,952 millióra csökkent, míg a foglalkoztatottsági szint 736 ezerrel 158,458 millióra emelkedett. Eközben a munkaerő-piaci részvételi arány márciusban 62,4 százalékra emelkedett, ami 2020 márciusa óta a legmagasabb szint.
A márciusi munkanélküliségi adatok már alig térnek el a járvány által nem érintett utolsó havi, a 2020. februári értékektől, amikor 3,5 százalék volt a munkanélküliségi ráta és 5,7 millió volt a munkanélküliek száma. A foglalkoztatottak száma azonban még mindig 1,6 millióval, azaz 1 százalékkal marad el a járvány előtti, 2020. februári szinttől. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az Amazon visszakozik: kínai megrendelések lemondásával reagál az amerikai vámemelésre
A kereskedelmi háború új fejezete az e-kereskedelemben – az Amazon…
Tovább olvasom >Dr. Matura Tamás: Előfordulhat, hogy az USA ledolgozza magát Kína szintjére
Dr. Matura Tamás, a Budapesti Corvinus Egyetem docense, Kínaszakértő volt…
Tovább olvasom >Tojásvám Amerikában: újabb drágulási hullám jöhet az élelmiszerpiacon
Donald Trump újabb vámintézkedései az amerikai mezőgazdasági szektor egyik legérzékenyebb…
Tovább olvasom >További cikkeink
Az élelmiszerbiztonságra is kihathat a ragadós száj- és körömfájás-járvány
Miközben a hatóságok versenyt futnak az idővel, hogy megfékezzék a…
Tovább olvasom >Több mint 10 ezer tonna élelmiszert mentett meg az Élelmiszerbank 2024-ben
A Magyar Élelmiszerbank Egyesület 2024-ben összesen 10 359 tonna lejáratközeli…
Tovább olvasom >Kiderült, melyik a reklámpiac legerősebb hónapja
Továbbra is a november a legerősebb hónap a reklámpiacon –…
Tovább olvasom >