Manpower: a munkaadók 18 százaléka létszámbővítést tervez
A munkaadók 18 százaléka létszámbővítést tervez a következő három hónapban, az építőiparban és a feldolgozó iparban a legnagyobb a felvételi kedv – derül ki a Manpower munkaerő-piaci szolgáltató cég legfrissebb reprezentatív felméréséből, amelynek eredményeit kedden juttatta el az MTI-hez.
A kutatás során 750 magyar munkaadót kérdeztek meg létszámbővítési terveikről. Az eredményekből kiderült az is, hogy a foglalkoztatók 5 százaléka tervez elbocsátást, 75 százalékuk pedig nem készül semmilyen változtatásra a második negyedévben.
A munkaerő-felvételt és elbocsátást tervezők arányának különbségéből számított Manpower munkaerő-piaci mutató így 10 százalékon áll, ami 3 százalékpontos emelkedés az előző negyedévhez képest – olvasható a tájékoztatásban.
A második negyedéves kilátások a valaha mért legerősebbek, a magyar munkaadók a 10 százalékos mutatóval Európában a legoptimistábbak közé tartoznak – idézi a közlemény Dalányi Lászlót, a ManpowerGroup Hungary ügyvezető igazgatóját. Ez ígéretes jel arra, hogy végre megszakad az a trend, amikor csak kullogunk Nyugat-Európa után – tette hozzá.
A felmérés szerint a vizsgált kilencből hét ágazatban tervezik a munkaadók a dolgozói létszám bővítését a következő három hónapban. Az építőipar és a gyártás területén a mutató értéke 20 százalék, utóbbi szektorban hetedik negyedéve tart a növekedés. Kedvező adatok érkeztek a vendéglátóiparból, valamint a közlekedés, raktározás és kommunikáció területéről is, ahol egyaránt 14-14 százalékon áll a munkaerő-piaci mutató. A pénzügyi, biztosítási, ingatlan és üzleti szolgáltatások területén 13 százalékot mértek.
A felmérés szerint a legnagyobb mértékben a nagyvállalkozásoknál terveznek létszámbővítést, itt 16 százalék a munkaerő-piaci mutató értéke. A közepes- és kis vállalkozásoknál 12, illetve 10 százalék a mutató értéke, míg a mikro vállalkozásoknál 4 százalékon áll. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
2025-ben magához térhet a fogyasztás
Mi jellemezte a magyar gazdaságot az elmúlt negyedévben? Mikor kap…
Tovább olvasom >Suppan Gergely: reálisnak tűnik a következő években az 1000 eurós minimálbér elérése
A következő években a minimálbér elérheti a 400 ezer forintot,…
Tovább olvasom >Innovatív fejlesztések az agrárszakképzésben
Az ágazati képzőközpontokban elindított okostanterem program célja, hogy a duális…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy Márton: A hazai fogyasztás erősödik
A hazai fogyasztás erősödik, a belső kereslet és az ettől…
Tovább olvasom >Októberben 2 százalékra gyorsult az eurózóna inflációja
Éves szinten 2 százalékra gyorsult a fogyasztói áremelkedés az euróövezetben…
Tovább olvasom >KSH: augusztusban 443 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet
Augusztusban a kivitel volumene 5,6, a behozatalé 4,5 százalékkal csökkent…
Tovább olvasom >