Magyarországon az egészségipar adja a GDP közel 10 százalékát
Magyarországon az egészségipar és azon belül a gyógyászat, a gyógynövényipar, a gyógyszergyártás és a biotechnológia adja a nemzeti össztermék (GDP) közel 10 százalékát. Ez az ágazat egy dinamikusan fejlődő iparág – mondta Lepsényi István, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára kedden az M1 aktuális csatornán.
Hozzátette: Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és kínai kollégája kedden írnak alá egy szándéknyilatkozatot az egészségipari együttműködésről, ezen felül pedig megállapodásokat kötnek még egyetemek közti és vállalati együttműködésekről, utóbbiak konkrét beruházásokat jelentenek. A gyógyszeripar, az egészségipar óriási beruházásokat igényel, ezért mindenképpen meg kell találni azokat a financiális lehetőségeket, amelyekkel ezek a beruházások megvalósíthatóak – mondta. Egyúttal arra is rámutatott, hogy Magyarországon a kutatás-fejlesztési ráfordítások mintegy fele a gyógyszeriparban történik.
Lepsényi István közölte: Magyarország és Kína azért tud együttműködni az egészséggazdaságban, azon belül a gyógyszeripar, az orvosi műszergyártás, a genetika és a biotechnológia területén, mert hasonló a két ország piaci szerkezete.
Az államtitkár kiemelte: a magyar fejlesztések és termékek a világon mindenhol versenyképesek. Az orvosi műszergyártásban több mint 200 magyar vállalkozás dolgozik, ez az ágazat adja a magyar export 3 százalékát. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Ez az NGM magyarázata a folyamatos drágulásra
Az olajellátást érintő ukrán fenyegetettség és az amerikai szankciók együttesen…
Tovább olvasom >NGM: a kormány teljesítette vállalását, 2024-ben 3,7 százalékra mérséklődött az infláció, ami 2025- ben még tovább, 3,2 százalékra csökken
A kormány teljesítette vállalását, 2023-ban letörte, 2024-ben pedig alacsony szinten…
Tovább olvasom >NGM: a kormány azon dolgozik, hogy megerősítse a hazai ipart, melyet a német gazdaság válságos állapota fékez
A kormány azon dolgozik, hogy megerősítse a hazai ipart, melyet…
Tovább olvasom >További cikkeink
Mélyben a VOSZ Barométer, de a kilátások biztatók
Rekord alacsony szintre csökkent a két éve elindított VOSZ Barométer…
Tovább olvasom >A csokoládépiac nehézségei: drágulás, fenntarthatósági kihívások és új trendek
A csokoládé hosszú ideje az egyik legkedveltebb édesség, azonban a…
Tovább olvasom >Új korszak a hulladékgazdálkodásban: szigorú szabályok jönnek az EPR és DRS rendszerekben
2025 áprilisától a hulladékgazdálkodás terén új korszak kezdődik Magyarországon. Az…
Tovább olvasom >