Magyarország kiáll az élelmezési rendszerek fenntarthatóvá tétele mellett
A Világélelmezés-biztonsági Bizottság 50. ülése keretében mutatta be Ökrös Oszkár, az Agrárminisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a magyar élelmezési rendszer fenntarthatóvá alakítását célzó nemzeti menetrend kulcspontjait és az eddig megvalósult eredményeket.
Magyarország nemzeti menetrendje olyan fontos területeket ölel fel, mint a fenntartható fogyasztás, az élelmezési rendszerek éghajlatra és biológiai sokféleségre gyakorolt hatásának csökkentése, a mezőgazdasági technikák javítása, a körforgásos gazdaság kialakítása, valamint a közösségek szerepvállalásának erősítése – mondta el az Agrárminisztérium helyettes államtitkára. A rövid és hosszú távú célokat egyaránt meghatározó dokumentumból Ökrös Oszkár olyan sikeres nemzeti programokat emelt ki, mint az Élelmiszermentő Központ vagy a Helyi piacok infrastruktúra- és eszközfejlesztési pályázata. Kifejtette, az egyik új, hosszú távú feladat a Digitális Élelmiszeripari Stratégia (DÉS) elfogadása, amely növelné a kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységet az élelmiszeriparban az új digitális megoldások kifejlesztésére és alkalmazására. A DÉS megvalósítása hozzájárul majd az élelmiszeripari üzemek digitalizációjához és termelési hatékonyságának javulásához, valamint a hulladék- és élelmiszerveszteség csökkenéséhez.
Magyarország, a legtöbb országhoz hasonlóan kitett a klímaváltozás hatásainak
A hatásokhoz való alkalmazkodás és az azokra való felkészülés tehát elkerülhetetlen. Stratégiai tervezésünkben kiemelt szerepet kapnak a természetalapú megoldások, hiszen az ökoszisztémák védelme, helyreállítása és fenntartható kezelése nemcsak a klímavédelemben és a biodiverzitás megőrzésében játszik kiemelt szerepet, hanem hozzájárul a víz- és élelmezésbiztonsághoz is. Ezzel összefüggésben fontos előrelépés Magyarország 2030-ig szóló Nemzeti Biodiverzitási Stratégiájának véglegesítése – közölte Ökrös Oszkár. A helyettes államtitkár felszólalása zárásaként kiemelte, hogy csak közös összefogással és elköteleződéssel gyorsíthatjuk fel a fenntartható fejlődési célok elérését.
AM
Kapcsolódó cikkeink
A Lidl kiadta 3. fenntarthatósági jelentését
Megjelent a Lidl Magyarország 2022/2023-as üzleti évekre vonatkozó fenntarthatósági jelentése.…
Tovább olvasom >A magyarok többsége 50 ezer forint alatt költ karácsonyi ajándékokra, a fenntarthatóság fontos szempont, de nem elsődleges
Az ajándékozás az ünnepek elmaradhatatlan hagyománya, de mi az, ami…
Tovább olvasom >ESG – a fenntarthatósági szabványokról jogi szemmel
2023 decembere óta számos jogszabály látott napvilágot az ESG-részletszabályokról, amelyben…
Tovább olvasom >További cikkeink
Visszafogott év után erős az ünnepi szezon
Az online vásárlók 74%-a, mintegy 3,1 millió fő készül az…
Tovább olvasom >A Lidl kiadta 3. fenntarthatósági jelentését
Megjelent a Lidl Magyarország 2022/2023-as üzleti évekre vonatkozó fenntarthatósági jelentése.…
Tovább olvasom >Régiók harca: ezek a legnépszerűbb ételek a magyarok szerint
Mexikói ételekből az országos átlag ötszöröse fogy Debrecenben, míg Szeged…
Tovább olvasom >