Magyarország kiáll az élelmezési rendszerek fenntarthatóvá tétele mellett
A Világélelmezés-biztonsági Bizottság 50. ülése keretében mutatta be Ökrös Oszkár, az Agrárminisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a magyar élelmezési rendszer fenntarthatóvá alakítását célzó nemzeti menetrend kulcspontjait és az eddig megvalósult eredményeket.
Magyarország nemzeti menetrendje olyan fontos területeket ölel fel, mint a fenntartható fogyasztás, az élelmezési rendszerek éghajlatra és biológiai sokféleségre gyakorolt hatásának csökkentése, a mezőgazdasági technikák javítása, a körforgásos gazdaság kialakítása, valamint a közösségek szerepvállalásának erősítése – mondta el az Agrárminisztérium helyettes államtitkára. A rövid és hosszú távú célokat egyaránt meghatározó dokumentumból Ökrös Oszkár olyan sikeres nemzeti programokat emelt ki, mint az Élelmiszermentő Központ vagy a Helyi piacok infrastruktúra- és eszközfejlesztési pályázata. Kifejtette, az egyik új, hosszú távú feladat a Digitális Élelmiszeripari Stratégia (DÉS) elfogadása, amely növelné a kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységet az élelmiszeriparban az új digitális megoldások kifejlesztésére és alkalmazására. A DÉS megvalósítása hozzájárul majd az élelmiszeripari üzemek digitalizációjához és termelési hatékonyságának javulásához, valamint a hulladék- és élelmiszerveszteség csökkenéséhez.
Magyarország, a legtöbb országhoz hasonlóan kitett a klímaváltozás hatásainak
A hatásokhoz való alkalmazkodás és az azokra való felkészülés tehát elkerülhetetlen. Stratégiai tervezésünkben kiemelt szerepet kapnak a természetalapú megoldások, hiszen az ökoszisztémák védelme, helyreállítása és fenntartható kezelése nemcsak a klímavédelemben és a biodiverzitás megőrzésében játszik kiemelt szerepet, hanem hozzájárul a víz- és élelmezésbiztonsághoz is. Ezzel összefüggésben fontos előrelépés Magyarország 2030-ig szóló Nemzeti Biodiverzitási Stratégiájának véglegesítése – közölte Ökrös Oszkár. A helyettes államtitkár felszólalása zárásaként kiemelte, hogy csak közös összefogással és elköteleződéssel gyorsíthatjuk fel a fenntartható fejlődési célok elérését.
AM
Kapcsolódó cikkeink
Inkább nehézség, mint lehetőség a fenntarthatóság a magyar cégek számára
A K&H fenntarthatósági index legújabb adatai rávilágítanak arra, hogy a…
Tovább olvasom >Az LG immár a 13. egymást követő évben került be a Dow Jones Fenntarthatósági Világindexbe
Az LG Electronics (LG) ismét bekerült a Dow Jones Fenntarthatósági…
Tovább olvasom >Ceres ZRt.: Fenntarthatósági mérföldkő a győri üzem tetején
A fenntarthatóságot és az innovációt tűzte zászlajára a Ceres ZRt.,…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: novemberben a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 4,1, az előző havit 0,6 százalékkal haladta meg
2024. novemberben a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint…
Tovább olvasom >NGM: láthatóan kezd visszatérni a lakosság bizalma
A kormány azon dolgozik, hogy a gazdaság jobban teljesítsen, így…
Tovább olvasom >Fidelity Kitekintés 2025: Az USA készen áll a reflációra
A republikánusok fölényes győzelme a novemberi választásokon jelentősen megváltoztatta a…
Tovább olvasom >