Magyar Turisztikai Ügynökség: népszerű úti cél Magyarország
Népszerű úti cél volt Magyarország augusztusban is, tovább nőtt a vendégforgalom a hazai szálláshelyeken – közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség az MTI-vel.
A közleményben felidézték a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) jelentését, amely szerint augusztusban a vendégek száma 2,9 százalékkal, míg az eltöltött vendégéjszakáké 1,6 százalékkal nőtt az előző év azonos hónapjához képest. A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele 8,7 százalékkal, ezen belül a szállásdíjakból származó árbevétel 9,7 százalékkal emelkedett.
A turisztikai ügynökség szerint a belföldi turizmust nagymértékben elősegítette a SZÉP-kártyák használata; az év első nyolc hónapjában közel 21 milliárd forintot költöttek a kártyák használatával, ami 36 százalékos emelkedés 2018 azonos időszakához képest. A magyar turizmus továbbra is jól teljesít, versenyképességét a szálláshelyszolgáltatási szektor digitalizációja is tovább erősíti – áll a közleményben.
A júliustól folyamatosan bevezetésre kerülő turisztikai adatszolgáltató központnak köszönhetően 2020-tól már valós időben, a teljes szektorra vonatkozóan lesznek láthatók a turisztikai mutatószámok, mindemellett pedig a jövő januártól életbe lépő szálláshelyi áfacsökkentés is hozzájárul a jelenlegi ágazati növekedés megtartásához és további növeléséhez – tették hozzá.
A közleményben felidézik, hogy az év első nyolc hónapjában a vendégek száma elérte a 8,8 milliót Magyarországon, ami egy százalékos növekedés 2018 azonos időszakához képest.
Idén az első nyolc hónapban a legnagyobb tíz küldő piac közül hétnél nőtt a vendégéjszakák száma. A legnagyobb növekedés Romániából (8,3 százalék) és az Amerikai Egyesült Államokból (3,3 százalék) érkezők vendégéjszakái esetében volt megfigyelhető. Növekedett az Egyesült Királyságból (3,0 százalék), Oroszországból (2,6 százalék), Szlovákiából (2,5 százalék), Csehországból (1,1 százalék) és Lengyelországból (0,7 százalék) érkező vendégforgalomban is. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >A GVH kész beavatkozni az élelmiszerek piacán zajló folyamatokba
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) nyomon követi az élelmiszerek piacán zajló…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fenntarthatóság és természetvédelem egy nagyberuházásban
Az idén tavasszal nyíló Le Primore Hotel & Spa nemcsak…
Tovább olvasom >Valentin-napi gasztronómiai kaland Gianni Annonival a Candy szervezésében
Egy igazán különleges desszertkészítő élményre invitálta a gasztronómia szerelmeseit a…
Tovább olvasom >Ki vagy, ha mogyorót ennél? – A nap videója
Akár a Snickers őse is lehetne az ázsiai mogyorós édesség,…
Tovább olvasom >