Magyar start-up cégeket népszerűsít a nemzeti kereskedőház Szingapúrban
Magyar start-up cégeket népszerűsít a Szingapúrban működő magyar kereskedőház, hogy segítsen a társaságoknak betörni a délkelet-ázsiai piacokra.
Szőke István, a kilenc hónapja megnyílt kereskedőház tanácsadója sajtótájékoztatón kedden Budapesten elmondta: létrehoztak egy linket a szingapúri magyar kereskedőház weboldalán, ahol bemutatkozhatnak azok a magyar start-up vállalkozások, amelyek egy előzetes – magyar és szingapúri – szűrés alapján sikerrel jelenhetnek meg a szingapúri piacon. Emellett május 27-én rendezvényt tartanak European Innovations from Hungary (EIH) címmel. Ezen kilenc magyar cég mutatkozik be, amelyek többek között információtechnológiai, egészségügyi megoldásokat kínálnak. Egyikük egy olyan zuhanyfejet fejlesztett ki, amellyel a szokásos 60-80 liter helyett öt liter víz elhasználásával lehet lezuhanyozni anélkül, hogy a komfortérzet csökkenne.
Szőke István ugyanakkor hangsúlyozta: nem az a fő cél, hogy a rendezvényen köttessenek üzletek, hanem az, hogy ismertté tegyék a magyar start-up cégeket Szingapúrban, és elinduljon egy folyamat, amelynek egy éven belül akár látható eredményei lehetnek. A rendezvényen részt vesz Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. Szőke István elmondta: azért lényeges a miniszter jelenléte, mert Szingapúrban, ahol kiemelkedően erős az állam szerepe, különösen fontos, hogy egy-egy magánbefektetői kezdeményezés mögött ott lássák a kormányzati támogatást.
A tanácsadó elmondta: a szingapúri kereskedőház a kapcsolati tőkéjével, a tudásipari termékek piaci menedzselésével segítheti a magyar start-up cégeket. Ducsai-Oláh Zsanett, a Magyar Nemzeti Kereskedőház vezérigazgatója kijelentette: a magyar know-how az egyik legnagyobb hozzáadott-értékkel bíró exporttermék. Felidézte, hogy a Nemzeti Kereskedőház hétfőn létrehozott egy új igazgatóságot, amely az innovációs hivatallal együttműködve piacokhoz segítheti a magyar start-up cégeket. Példaként említette, hogy sikerült piacot találni Szingapúrban egy magyar fejlesztésű szoftvernek, amellyel biztonságosabban és hatékonyabban lehet épületszerkezeteket tervezni.
Kapcsolódó cikkeink
Bezárja szingapúri gyárát az Oatly
A svéd zabitalgyártó Oatly költségcsökkentési okokból szánta el magát a…
Tovább olvasom >Szorosabb gazdasági és turisztikai partnerségre számíthatunk Montenegróval
Montenegró Magyarország számára kiemelten fontos partner, és a magyar kormány…
Tovább olvasom >Szingapúrba hogyan jutnak el a magyar élelmiszerek?
Azt, hogy a magyar agrártermékek, élelmiszerek világszínvonalúak, talán már mindannyian…
Tovább olvasom >További cikkeink
Kamatkedvezmény a zöldhitelre
Még kedvezőbb lesz a népszerű lakáscélú zöldhitel a K&H-nál. A legnépszerűbb…
Tovább olvasom >Friss felmérés: A visszautasítástól való félelem bénítja a vállalkozásokat
Egy friss felmérés szerint a vállalkozások 33 százaléka a visszautasítástól…
Tovább olvasom >Jelentősen nőtt az Alibaba negyedéves nyeresége
Az Alibaba Group Holding kínai e-kereskedelmi óriás adózott eredménye jelentősen…
Tovább olvasom >