Magazin: Megtakarítást és piacot is jelent a Kedvezményes Beszerzési Rendszer
Javítja a hazai kis- és középvállalkozások versenyképességét az az együttműködési szerződés, amelyet a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége által alapított VOSZ-BESZ Zrt. írt alá öt nagyvállalattal májusban. Az év második felében új szolgáltatókkal és új szolgáltatásokkal bővül a program, amely az FMCG-szektor számtalan cégének is komoly segítség lehet.
A VOSZ-BESZ Zrt. által megvalósított Kedvezményes Beszerzési Rendszer (KBSZ) keretében vezető üzemanyag-, távközlési, energetikai és autóipari cégek vállalták, hogy a – rendszerhez csatlakozó – kis- és középvállalkozások számára alapvető termékeket és szolgáltatásokat biztosítanak az eddig csak nagyvállalatok számára elérhető kedvezményes áron.A szerződést ünnepélyes keretek között írták alá az első partnerek: az MVM Partner Zrt., a Vodafone Magyarország Zrt., a Porsche Hungária Kereskedelmi Kft., a Shell Hungary Zrt. és a Gablini cégcsoport.
Túl a kedvezményeken
– Az év második felében további nagy szolgáltatók csatlakoznak a programhoz, például a gáz-, a bank- és a biztosítási szektorból, valamint a kiskereskedelemből – tudta meg lapunk Szűcs Pétertől,
a VOSZ-BESZ vezérigazgatójától, aki hozzátette: – A második félév még egy jelentős fejlesztést hoz.
A KBSZ-t igénybe vevő kis- és középvállalkozások nem csupán haszonélvezői lesznek a programnak, hanem egyben beszállítókká is válnak. Gyártott termékeiket a rendszer automatikusan összeveti a jelzett igényekkel, és összeköti a vevőt az eladókkal, egyben meg is versenyeztetve az ajánlatokat. Ez lesz a Lokális Beszállítói Rendszer.
A VOSZ-nál 2013 végéig 60 ezer csatlakozóval számolnak a kkv-szektorból, és 38 milliárd forint megtakarítással.
A hosszabb távú tervek között pedig 2017-ig 150 ezer vállalkozás rendszerbe való becsatlakoztatása szerepel, illetve törekednek a program országhatárokon túlra való kiterjesztésére is.
A csatlakozás teljesen ingyenes, egy követelmény van: a VOSZ-tagság. Ez a „befektetés” (amely 18 000 Ft-tól indul) a számítások szerint csak a kedvezményes tarifákból néhány hónap alatt visszajön. A kkv-szektor „derékhadát” adó kisvállalkozásoknak ugyanis szolgáltatásonként akár 5-15 ezer forintos is lehet a havi megtakarítás.
Nagy segítség lehet az FMCG-szektornak is
– A szakmai karrierem az FMCG-szektorhoz köt. Így számomra is fontos, hogy a több tízezer kis- és középvállalkozás versenyképessége javításának programjában ez a szektor is megjelenjen – beszél személyes motivációjáról.
Matus István szerint az üzleti élet valamennyi területén örömmel fogadják ezek a vállalkozások a kedvezményeket, de ezek közül is kiemelt jelentőségűnek tartja az alaptevékenységükkel összefüggő engedményeket.
– Termelővállalatok esetében az alapanyag-ellátást kedvező árakkal támogató, a kereskedelmi vállalatok esetében a vásárlók igényeit legjobban kielégítő ajánlatok számíthatnak jó fogadtatásra – mondja. – Természetesen a szállítói kínálatban megjelenhetnek az üzleti tevékenységet közvetve támogató termékek is, az irodaszerektől a takarítószerekig.
További információk a kedvezményes beszerzési rendszerről és a csatlakozás lehetőségeiről a http://vosz-besz.hu/ honlapon olvashatók.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A magyar családi vállalkozások együttműködésbe fektetnek, nem a generációváltásba
A ma Magyarországon működő 515 ezer társas vállalkozás több, mint…
Tovább olvasom >Hogyan fognak az európaiak vásárolni az idei ünnepi szezonban?
A ShopFully és az Offerista Group az „Holiday Shopping Study…
Tovább olvasom >Az irodapiacon túlkínálat, a kiskereskedelmi ingatlanok és szállodák terén visszatérő kereslet várható 2025-ben
A magyar kereskedelmi ingatlanpiacot jelenleg a tranzakciószámok csökkenése és a…
Tovább olvasom >