Legerősebbek a gyártói márkák a hajápoló, szájápoló és férfi kozmetikum kategóriában
Stabilizálódott a háztartási vegyiáruk és kozmetikumok mintegy 300 milliárd forintos piaca 2010. május-2011. áprilisban. Kiskereskedelmi forgalmuk változatlan maradt, az előző hasonló időszakhoz viszonyítva, értékben is, mennyiségben is. Többek között ezt állapítja meg a Nielsen piackutató vállalat Kiskereskedelmi Indexe.
– A Nielsen által mért 60 háztartási vegyiáru és kozmetikum kategória bolti eladása eléggé koncentrált. Értékben a forgalom kétharmada jutott hipermarketre és drogériára, a legutóbbi két év során – tájékoztat Villányi Ágnes, a Nielsen kereskedelmi kapcsolatok osztályvezetője.
Kiemeli a trendek közül, hogy a legnagyobb forgalmú húsz vegyiáru kategóriából, értékben 3-7 százalékkal emelkedett a toalett papír, papír zsebkendő, testápoló krém, arc- és szemránckrém, továbbá konyhai törlőkendő eladása, egyik évről a másikra.
Mennyiséget tekintve 4-8 százalékkal többet forgalmaztak a boltok toalett papírból, légfrissítőből, valamint arc- és szemránckrémből
– Különösen megnőtt a kereslet rovarirtók iránt, mivel tavaly a sok csapadék kedvezett a szúnyogok, valamint más rovarok elszaporodásának. Értékben a kereskedelem bevétele 45 százalékkal bővült, és ezzel a rovarirtók éves piaca meghaladja az 5 milliárd forintot – mutat rá Villányi Ágnes egy figyelemre méltó változásra.
A kereskedelmi márkák értékben nem terjeszkedtek tavaly. Részarányuk 17 százalék, a vegyi kategóriák kiskereskedelmi eladásából tavaly is, egy évvel korábban is.
Legerősebbek a gyártói márkák a hajápoló, szájápoló, valamint férfi kozmetikum kategóriában 91-94 százalékos piaci részesedéssel.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Visszaesett az élelmiszerár-emelkedés, nem várható jelentős drágulás év végéig
Az elmúlt két évben meredek élelmiszerár-emelkedést tapasztaltak a fogyasztók Magyarországon,…
Tovább olvasom >Éles árverseny és kihívások a magyar élelmiszeriparban
A magyar élelmiszerpiacon komoly árverseny alakult ki, mivel a forgalom…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 7,2 százalékkal csökkent szeptemberben
2024 szeptemberében az ipari termelés volumene 7,2, munkanaphatástól megtisztítva 5,4…
Tovább olvasom >