Lassult az árcsökkenés üteme az Európai Unióban
Lassult az árak csökkenésének üteme márciusban az Európai Unióban – közölte az Eurostat.
A EU statisztikai hivatalának adatai szerint mind az euróövezetben, mind az EU egészében éves szinten 0,1 százalékkal csökkentek a fogyasztói árak a februári 0,3 százalék után.
Márciusban 12 tagországból jelentettek negatív rátát. A legalacsonyabb éves rátát Görögországban mérték (-1,9 százalék), majd Ciprus (-1,4 százalék), Lengyelország (-1,2 százalék), Bulgária és Litvánia (mindkettő -1,1 százalék) következik.
A legmagasabb, 0,9 százalék, Ausztriában volt az infláció, őt követi Románia (0,8 százalék) és Svédország (0,7 százalék).
Magyarországon az Eurostat adatai szerint márciusban éves szinten -0,5 százalékon állt a harmonizált fogyasztóiár-index (HICP).
A KSH korábban azt közölte, hogy a fogyasztói árak a februári 1 százalékos csökkenés után márciusban kisebb ütemben mérséklődtek, átlagosan 0,6 százalékkal voltak alacsonyabbak mint egy évvel korábban. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az EU 140 millió eurót fektet generatív mesterséges intelligencia bevezetésére az agrár-élelmiszeriparban is
Az Európai Bizottság négy új pályázati felhívást tett közzé a…
Tovább olvasom >Komoly átalakulásban a magyar tésztapiac
A szokások változása alapjaiban formálják át a magyar tésztapiacot –…
Tovább olvasom >Magyarország gazdasági sérülékenysége: okok, következmények és lehetséges kiutak
Az elmúlt évek gazdasági folyamatai ismét ráirányították a figyelmet a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Húsvéti hosszú hétvége: így alakul az üzletek nyitvatartása 2025-ben
A húsvéti ünnepek idején alaposan átalakul a hazai üzletláncok nyitvatartása:…
Tovább olvasom >A várakozásokon felül alakult az euróövezet ipari termelése februárban
Februárban a várakozásokon felüli mértékben növekedett az euróövezet ipari termelése…
Tovább olvasom >Zsigó Róbert: átlagosan majdnem húsz százalékos az árrésstop hatása
Az árrésstop bevezetésének hatására négy hét alatt átlagosan 18,6 százalékkal…
Tovább olvasom >