Lassult a fogyasztói árak emelkedésének üteme az OECD-országokban májusban
Az energiaárak csökkenésére lassult a fogyasztói árak emelkedésének üteme a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagállamaiban májusban.
Az OECD 35 tagországában májusban átlagosan 2,3 százalékos volt az éves infláció, 0,2 százalékponttal alacsonyabb az áprilisban mért 2,5 százalékhoz képest – derült ki az OECD honlapján kedden közzétett adatokból.
Az OECD-országokban éves összevetésben 2,4 százalékkal emelkedtek az energiaárak májusban, miután áprilisban jóval nagyobb, 3,8 százalék volt a növekedés. Az élelmiszerárak növekedése 2,5 százalékra gyorsult az áprilisi 2,3 százalékról.
Az élelmiszer- és energiaárakat nem számolva az infláció 2,1 százalék volt májusban az áprilisi 2,2 százalék után.
A 19 legnagyobb gazdaságú országot és az Európai Uniót tömörítő G20-csoportban, amely a világ gazdasági termelésének csaknem 85 százalékát adja, éves összevetésben 3,7 százalékkal nőttek a fogyasztói árak májusban az áprilisi 3,8 százalék után.
Az euróövezetben 1,2 százalékkal, az Európai Unióban pedig 1,6 százalékkal nőttek éves összevetésben a fogyasztói árak májusban, szemben az egy hónappal korábbi 1,7, illetve 1,9 százalékkal. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Csökkentette az élelmiszerárakat az árrésstop és az online Árfigyelő bővítése
2025 áprilisában csökkent az infláció és az élelmiszerárak növekedési üteme…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >Komáromon túl olcsóbb az élet? – A magyar vásárlók tömegesen járnak Szlovákiába spórolni
Az Mfor.hu tesztje szerint a szlovákiai Komárom diszkontáruházaiban jelentős árkülönbségek…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >