KSH: tovább nőtt a vendégéjszakák száma
Szeptemberben vendégek száma 3,8, a vendégéjszakáké 1,3 százalékkal emelkedett a kereskedelmi szálláshelyeken az egy évvel korábbihoz viszonyítva. A belföldi vendégek száma 9,6, a vendégéjszakáké 13,4 százalékkal csökkent. A külföldi vendégek száma 32,0, a vendégéjszakáké 25,4 százalékkal emelkedett. A vendégéjszakák száma elérte 2,218 milliót – jelentette hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A Budapest-Közép-Duna-vidék a legnépszerűbb desztináció
A belföldi vendégek száma 542 ezer, az eltöltött vendégéjszakáké 1,177 millió volt. Az éjszakák 69 százalékát szállodákban töltötték, ahol a vendégéjszakák száma 12,6 százalékkal kevesebb volt az egy évvel korábbinál. A panziókban és a közösségi szálláshelyeken a forgalom 16,0, illetve 7,9 százalékkal mérséklődött a tavaly szeptemberihez képest. A két legnépszerűbbnek bizonyuló turisztikai régióban, a Balatonon és a Budapest-Közép-Duna-vidéken a belföldi vendégéjszakák száma 11,4, illetve 13,6 százalékkal csökkent.
A szálláshelyekre érkezett 375 ezer külföldi vendég összesen 1,041 millió vendégéjszakát töltött el. A vendégéjszakák 75 százalékát szállodákban töltötték, ahol a vendégéjszakák száma 26,4 százalékkal emelkedett tavaly szeptemberhez mérten. A legnépszerűbb turisztikai régió a Budapest-Közép-Duna-vidék volt, ahol a külföldiek vendégéjszakáinak 54 százalékát regisztrálták.
A kereskedelmi szálláshelyek bruttó árbevétele 23,5 százalékkal 41,687 milliárd forintra emelkedett. Ebből a szállásdíjbevétel 30,9 százalékos emelkedéssel 29,332 milliárd forintot tett ki, a vendéglátásból származó bevételek 14,4 százalékkal, 9,443 milliárd forintra emelkedtek, míg a 2,912 milliárd forint értékű egyéb bevételek 6,2 százalékkal elmaradtak a tavaly szeptemberiektől.
Az első három negyedévben az előző év azonos időszakához képest a kereskedelmi szálláshelyeken 58,5 százalékkal több, összesen 20,733 millió vendégéjszakát regisztráltak. A belföldi vendégek 24,8, a külföldiek 156,5 százalékkal több vendégéjszakát töltöttek el.
A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele folyó áron a múlt év első kilenc hónapjához képest 83,3 százalékkal nőtt, és 343,926 milliárd forintot tett ki. Ezen belül a szállásdíj bevétel 87,5 százalékkal 245,308 milliárd forintra emelkedett, a vendéglátás bevételei 91,5 százalékkal 77,087 milliárd forintra emelkedtek.
MTI
Kapcsolódó cikkeink
KSH: az ipari termelői árak 2025. novemberben átlagosan 2,7 százalékkal elmaradtak az egy évvel korábbitól és 0,3 százalékkal az előző havi áraktól
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >A Wizz Air budapesti flottája 19-re bővül
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Víziturisztikai fejlesztések kezdődnek a Ráckevei-Soroksári Dunaágon
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: az ipari termelői árak 2025. novemberben átlagosan 2,7 százalékkal elmaradtak az egy évvel korábbitól és 0,3 százalékkal az előző havi áraktól
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >4,5 éves mélyponton a foglalkoztatottság
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Így esszük a mézet 2026-ban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

