KSH: júliusban 6,8 százalékkal emelkedett a kiskereskedelmi forgalom
A kiskereskedelmi forgalom volumene júliusban 6,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest a nyers és a naptárhatással megtisztított adatok szerint egyaránt. Ez 0,2 százalékponttal alacsonyabb az első becslésnél – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön a második becslés alapján.
Ezzel 2013 júliusa óta, két éve megszakítás nélkül nőtt a kiskereskedelmi forgalom Magyarországon.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 6,3, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 6,8, az üzemanyag-kiskereskedelemben 8,3 százalékkal emelkedett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.
Az év első hét hónapjában a kiskereskedelmi forgalom volumene 6,2 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakit, szintén a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyformán.
Júliusban az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalma folyó áron 839 milliárd forint volt. Az országos kiskereskedelmi forgalom 46 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 35 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 19 százaléka az üzemanyagtöltő állomások hálózatában realizálódott.
Az élelmiszer-kiskereskedelem 77 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 6,6, az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 5,1 százalékkal nőtt júliusban.
A nem élelmiszer kiskereskedelmen belül 15,0 százalékkal nőttek az eladások az iparcikk jellegű vegyes-, 14,3 százalékkal a textil-, ruházati és lábbeli-, 4,7 százalékkal a használtcikk-, 3,8 százalékkal a könyv-, számítástechnika-, egyéb iparcikk-, 2,4 százalékkal a gyógyszer-, gyógyászatitermék- és illatszer-, valamint 1,2 százalékkal a bútor-, műszakicikk-üzletekben.
Az árucikkek széles körére kiterjedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 34 százalékkal emelkedett, ezzel folytatódott az évek óta tartó bővülés.
Az európai statisztikai rendszerben a kiskereskedelembe nem számító gépjármű- és járműalkatrész-üzletek eladásai 4,0 százalékkal csökkentek.
Az év első hét hónapjában a kiskereskedelmi forgalmon belül az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 3,8, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 8,3, az üzemanyag-kiskereskedelemben 8,7 százalékkal nőtt az értékesítés volumene az előző év azonos időszakához képest.
A kiskereskedelmi forgalom augusztusi adatait október 5.-én teszi közzé a KSH. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Komoly áremelkedéssel várja a húsvétot a tojás és a torma
Az AKI PÁIR adatai szerint Magyarországon a ketreces tartásból származó…
Tovább olvasom >Egyre nagyobb a különbség: drámaian romlik a nyugdíjak vásárlóértéke
2025-ben újabb jelentős visszaesést szenvedett el a nyugdíjak vásárlóereje a…
Tovább olvasom >KSH: februárban 8,7 százalékkal esett vissza az ipari termelés
2025 februárjában az ipari termelés volumene 8,7, munkanaphatástól megtisztítva 8,0…
Tovább olvasom >További cikkeink
Árrésstop árnyékában: így alakulnak a húsvéti bevásárlás költségei 2025-ben
Az idei húsvéti bevásárlási szezon igazi meglepetése nem a csokinyúl…
Tovább olvasom >Innovatív gombafehérjés desszerteket fejlesztett az Eroski
A spanyol Eroski áruházlánc a catering terén vezető Ausolannal, az…
Tovább olvasom >Csökkenő születésszám, növekvő kihívások
A demográfiai trendek és a fogyasztói szokások alakulása egyaránt formálja…
Tovább olvasom >