Közepes napraforgó-termésre számítanak
A napraforgó felét betakarították már Békés megyében, a Nemzeti Agrárkamara Békés Megyei Igazgatóságának általános alelnöke közepes termésre számít.
Kozsuch Kornél a megyei aratási bizottság hétfői ülése után az MTI-nek elmondta: 88 ezer hektáron termesztenek napraforgót a megyében, közepes évre számítanak, az aszályos nyár miatt a termésátlag hektáronként 2,3 tonna körül alakul, várhatóan egy hét múlva fejezik be a napraforgó betakarítását – mondta.
A napraforgó olajtartalma átlagosan közelíti a 44,5 százalékot, néhol alatta marad, néhol jobb annál – tette hozzá.
Néhány állattartó már elkezdte Békésben a kukorica betakarítását is, ám jelenleg még csak a körülbelül az ezer hektár két százalékán fejezték be a munkát. „Kukoricából gyenge évünk lesz, az augusztus végi eső már nem tudott javítani a termésmennyiségen” – fogalmazott Kozsuch Kornél.
Az átlagtermést az aratási bizottság hektáronként 5,3 tonnára tette, tavaly 8 tonna fölötti átlagokat produkáltak a táblákon. „Importra azért nem szorulunk majd” – hangsúlyozta.
Hozzátette: a kukorica minőségével várhatóan nem lesz gond, nagy hőségben nem szokott gombafertőzés előfordulni. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Félidőhöz ért a magyar Női Unió ENAG projektje a magyar-szerb határtérségben
Digitális tudás, gyakorlati képzés és határon átnyúló összefogás: ezekre épít…
Tovább olvasom >Együttműködési megállapodást kötött az agrárkamara és az agrártudományi egyetem
Együttműködési megállapodást kötött a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a Magyar…
Tovább olvasom >A spanyol mezőgazdaság kritikus helyzetére figyelmeztettek a legnagyobb szakmai érdekképviseletek
A spanyol mezőgazdaság kritikus helyzetére figyelmeztettek a legnagyobb szakmai érdekképviseletek…
Tovább olvasom >További cikkeink
Orbán Viktor: az árréscsökkentést új termékekre is be fogjuk vezetni, ha szükséges
Az árrésszabályozást fenn kell tartani, mert az indokolatlan áremelésekkel szemben…
Tovább olvasom >Felfutóban a hazai ginpiac – A SPAR szerint a vásárlók egyre tudatosabbak, és nyitottak a magyar márkákra
A gin értékesítése az elmúlt években látványosan erősödött a magyar…
Tovább olvasom >Egészséges, rostban és fehérjében gazdag húskészítményeket fejlesztettek ki Debrecenben
Új, egészségvédő, rostban és fehérjében gazdag, egyedi bioaktív hatóanyagokat tartalmazó…
Tovább olvasom >