Kötelező származási hely
Az Európa Parlament képviselői egy május közepén elfogadott, nem kötelező érvényű állásfoglalásban újra felvetették, hogy a tej, a tej- és hústermékek valamennyi fajtája kapcsán kötelezővé kellene tenni a származási ország vagy az eredet helyének feltüntetését.
Arra kérik a Bizottságot és a tagállamokat, hogy vegyék fontolóra a származási ország vagy az eredet feltüntetésének kiterjesztését más, egyetlen összetevőből álló termékekre vagy olyan termékekre, amelyek egyetlen fő összetevővel rendelkeznek. Az állásfoglalást 422 igen szavazattal 159 ellenében 68 tartózkodás mellett fogadták el.
A szöveg szerint tekintettel a lóhúsbotrányra és más visszaélésekre az élelmiszerlánc átláthatóbbá tétele és az európai fogyasztók jobb tájékoztatása érdekében kötelezővé kellene tenni a feldolgozott élelmiszerekben található hús származási helyének feltüntetését is. A képviselők azzal érveltek, hogy az Uniós polgárok 84 százaléka tartja szükségesnek a tej származási helyének feltüntetését, 88 százalékuk a húsokra is tenne ilyen címkéket (a marha-, a disznó-, a birka-, a kecske- és a baromfihús címkézése már megoldott), több mint 90 százalékuk fontosnak tartja, hogy a feldolgozott élelmiszereket is címkézzék származási ország szerint.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Megjelent a Trade magazin legújabb száma!
A digitális verzió ezúttal is bővített formában, 184 oldalon jelent meg. Alább, a levél alján…
Tovább olvasom >Csökkent az ipari termelés Magyarországon: a német függés mérséklését sürgeti az NGM
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb, naptárhatástól megtisztított adatai szerint…
Tovább olvasom >NGM: Fogyasztóvédelmi Tanács ülés a fogyasztói jogok védelme és a hazai fogyasztóvédelmi intézményrendszer hatékonysága érdekében
A fogyasztóvédelemért felelős Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) rendezte meg az év…
Tovább olvasom >