A kormány határozott a Széchenyi Kártya Program támogatásának folytatásáról
Döntés született a Széchenyi Kártya Program egyes konstrukciói támogatásának folytatásáról – derül ki a kormány Magyar Közlönyben szerdán megjelent határozatából.
A kormány a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel keretében a 2017. január 1. és december 31. között megkötött, illetve felülvizsgálat keretében meghosszabbított hitelszerződésekhez 10 millió forint hitelösszegig legfeljebb 365 napra 1 százalékpont kamattámogatást biztosít, és a legfeljebb 50 millió forintos hitelekhez a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. által vállalt készfizető kezességvállalás éves díjának 50 százalékáig terjedő támogatást biztosít azzal, hogy a támogatás nem haladhatja meg a kezességi díj vetítési alapjának 0,75 százalékát.
A 2017. január 1. és december 31. között megkötött Széchenyi Forgóeszközhitel szerződések teljes összegéhez az adott ügylet futamidejének első három évére (1096 napra) évi 3 százalékpont kamattámogatást, valamint a hitelekhez nyújtott készfizető kezességvállalás díjának 50 százalékáig terjedő támogatást biztosít a kormány az adott ügylet futamidejének első három évére (1096 napra) azzal, hogy a támogatás nem haladhatja meg a kezességi díj vetítési alapjának 0,75 százalékát.
A 2017. január 1. és december 31. között megkötött Széchenyi Beruházási Hitel, Széchenyi Önerő Kiegészítő Hitel és Széchenyi Támogatást Megelőlegező Hitel teljes összegéhez, az adott ügylet teljes futamidejére évi 5 százalékpont kamattámogatást, valamint a hitelekhez nyújtott készfizető kezességvállalás díjának 50 százalékáig terjedő támogatást biztosít a kormány azzal, hogy a támogatás nem haladhatja meg a kezességi díj vetítési alapjának 0,75 százalékát. Kezességi díjtámogatás csak közvetlen állami viszontgarancia mellett vállalt készfizető kezességvállalás díjához kapcsolódhat.
A kamattámogatás és kezességi díjtámogatás tárgyévi és tárgyévet követő éveket terhelő kötelezettségvállalásainak forrása az éves költségvetési törvényekben meghatározott Gazdaságfejlesztést szolgáló célelőirányzat. A nemzeti fejlesztési miniszter 2017-ben a 2018-2027 közötti évekre a célelőirányzat eredeti előirányzatának 300 százalékáig vállalhat kötelezettséget.
Abban az esetben, ha a célelőirányzat forrásainak lekötöttsége eléri a 75 százalékot, a nemzetgazdasági miniszternek a nemzeti fejlesztési miniszter bevonásával meg kell vizsgálnia a maradványok visszahagyása útján történő forrásbiztosítás lehetőségét, és javaslatot tennie a kormánynak. A nemzeti fejlesztési miniszternek a források 75 százalékának lekötését követő harminc napon belül írásban értesítenie kell erről a nemzetgazdasági minisztert.
A határozat tartalmazza azt is, hogy a kamattámogatás mértékét olyan módon kell meghatározni, hogy a kamattámogatással csökkentett ügyleti kamat mértéke ne legyen kevesebb, mint 0 százalék.
A határozat a közzétételét követő napon lép hatályba, és a 2017. január 1-jét követően kibocsátott kártyákra és a 2017. január 1-jét követően megkötött hitelszerződésekre is alkalmazni kell. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
K&H: csökkent a hitellel rendelkező fiatalok száma
Csökkent a hitellel rendelkező fiatalok száma Magyarországon a K&H Bank…
Tovább olvasom >K&H: terjed az online hitel
A digitális megoldások a hitelezésben is egyre népszerűbbé válnak, a…
Tovább olvasom >A csődök számának növekedésétől tartanak a kelet-európai vállalatok
Az Atradius hitelbiztosító elemzése szerint a régió cégeinek 39 százaléka…
Tovább olvasom >További cikkeink
Magyarország már mentes a madárinfluenzától, de Hollandiában ismét több ezer baromfit mészároltak le
Mind az ötezer tojótyúkot leölték abban a holland tojástermelő gazdaságban,…
Tovább olvasom >A lengyel és szerb gyümölcstermesztők nem akarják a szilvát a fákon hagyni
Az alacsony gyümölcsárak miatt a gyümölcstermesztők dilemmával szembesülnek: folytassák a…
Tovább olvasom >A tavalyinál jelentősen magasabb szőlőárak indokoltak az AM szerint
Az alacsony szőlőtermésre vonatkozó becslések és a borvidékek jóváhagyására váró…
Tovább olvasom >