Kiskereskedelmi innováció a Geometrytől járvány idejére
Fenntartható higiéniai megoldást fejlesztett a Geometry a kiskereskedelmi szektornak. A bevásárlókocsik fogantyúját egyetlen mozdulattal fertőtlenítő eszköz nem csak a mostani járvány elleni védekezést segítheti, de a jövőben, a szigorodó tisztasági előírások betartásában is fontos szerepe lehet.
A koronavírus-világjárvány kitörése óta kiemelt figyelmet kap a közös terek, a közös használatú tárgyak fertőtlenítése, de a személyes higiéniára is fokozottabban ügyelünk. Ennek megfelelően óriásit nőtt a kéz- és egyéb fertőtlenítőszerek, valamint a szappanok iránti kereslet. A nagy forgalmat bonyolító kiskereskedelmi egységek is komoly erőfeszítéseket tesznek a megfelelő tisztaság fenntartására, hiszen a vásárlói térben jellemzően sok ember tartózkodik egyszerre, illetve fordul meg a nap folyamán.
Beth Ann Kaminkow, a Geometry globális vezérigazgatója szerint „az ún. fizikai üzletek fontossága a járvány idején sem szűnt meg, pedig számos elemzés jósolta a hagyományos boltok végét. Az élelmiszerboltok, a közértek, a patikák vagy a kerékpárüzletek nagyon is életben maradtak: nemcsak a legalapvetőbb termékekhez és szolgáltatásokhoz segítik hozzá az embereket a lakóhelyük környezetében, hanem a járvány előtti élet helyszíneiként tekintünk rájuk. Ahogy a világban fokozatosan oldják fel a különféle járványügyi korlátozásokat, a fenntartható higiénés megoldások fontossága is egyre nagyobb lesz.”
A Geometry által kifejlesztett Handle on Hygiene hatékony támogatást nyújthat a kiskereskedelmi szektor számára, hiszen biztonságos, a vásárlók egészségmegőrzését támogató és a vírus terjedését akadályozó megoldásról van szó. Az egyedülálló eszközt öt évvel ezelőtt az ügynökségcsoport közel-keleti és észak-amerikai csapata, valamint a retail dizájner Barrows álmodta meg az Unileverhez tartozó Lifebuoy márka számára. A bevásárlókocsik fogantyúját egy mozdulattal fertőtlenítőszerrel bevonó, és azt a mikroorganiuzmusoktól 99,9 százalékban megszabadító megoldást több mint ötszáz szupermarketben használták sikeresen két éven keresztül. Miután a vásárló levette a polcról a megvásárolni kívánt terméket, a fertőtlenítő folyadékot tartalmazó eszközt a kocsi fogantyúján végighúzva, majd a fogantyút ismét megfogva mind a kéz, mind a fogó megtisztítható, így a higiénia a teljes bevásárlási folyamat alatt biztosított.
„A Geometrynél más, friss szemmel nézünk a kereskedelemben rejlő lehetőségekre. Ma, amikor a kiskereskedelem példa nélküli átalakuláson megy keresztül, szeretnénk az iparágat innovatív és fenntartható és higiénikus shopper megoldásokkal is segíteni, akár globális szinten” – mondta Nick Walsh, a Geometry MENA, a cégcsoport közel-keleti és észak-amerikai irodájának vezérigazgatója.
A körültekintőbb higiénés igényeknek megfelelően a vásárlási élmény alapvetően megváltozott. Az Arizonai Egyetem kutatása szerint a bevásárlókocsik fogantyúján akár több mint 1 millió mikroorganizmus élhet, köztük veszélyes baktériumok is. Az ilyen felületek fertőtlenítési rendje a mostani járványhelyzet következtében a jövőben várhatóan tartósan szigorúbb lesz a korábbinál. A YouGov közvéleménykutató szerint például a vásárlók világszinten több mint 60 százaléka kerüli a tárgyak érintését, a Global WebIndex Report adatai pedig azt mutatják, hogy a fogyasztók fele a lehető legrövidebb időt igyekszik eltölteni az üzletekben. A Nielsen előrejelzése szerint a jövőben kiemelten fontos lesz továbbá a fogyasztók számára az ellátási lánc és annak egészségügyi és biztonsági tényezőinek átláthatósága.
„Míg a világ nagy kereskedelmi láncai fontos lépéseket tettek a vásárlók támogatása és védelme érdekében, a Geometrynél úgy gondoljuk, hogy a jelenlegi helyzetre adott válaszoknak fenntarthatónak és hosszú távon használhatónak is kell lenniük. A szektor és a fogyasztók támogatása érdekében így újraindítjuk a Handle on Hygiene gyártását, jelentősen alacsonyabb egységár mellett” – tette hozzá Nick Walsh.
„Nagyon örülünk annak, hogy sikerült egy, a magyar piac számára is megfizethető gyártási megoldást találni erre az eszközre, amely a jelenlegi helyzetben különösen aktuális. Már elindult az egyeztetés néhány ügyfélpartnerünkkel a hazai piacon is a termékkel kapcsolatban, bízom benne, hogy hamarosan már itthon is biztonságosabban tudjuk majd használni bevásárlókocsinkat a legtöbb kereskedésben” – mondta Sályi Réka, a Geometry magyarországi ügynökségcsoportjának ügyvezető igazgatója.
A Geometry felkészült arra, hogy több mint 25 piacon akár több százezer darab terméket is legyártson. A technológia az elsődleges, már kipróbált áruházi alkalmazás mellett a reptéri poggyászkocsikon, a tömegközlekedési eszközökön elhelyezett kapaszkodó rudakon vagy egyéb kapaszkodókon, korlátokon is egyszerűen használható lehet.
Kapcsolódó cikkeink
Járványok előrejelzése érdekében vizsgálják az UHT tejeket pécsi virológusok
Az állatról emberre terjedő járványok előrejelzése érdekében indított ultrahőkezelt tejek…
Tovább olvasom >Madárinfluenza árnyékában: korlátozások és kihívások között a magyar baromfiágazat
A 2020-ban Magyarországon felbukkant madárinfluenza járvány máig jelentős hatással van…
Tovább olvasom >Újra felfedezik a hagyományos megoldást a férfiak
A borotválkozás nem csak a reggeli rutin elhagyhatatlan része, hanem…
Tovább olvasom >További cikkeink
A Munch-ba olvad Románia legnagyobb ételmentő platformja, így már közel hatezer partnertől lehet ételt menteni
A cseh versenytárs felvásárlása után, Romániában is folytatja a stratégiáját…
Tovább olvasom >A Valentin-napi hulladék kétharmada nem újrahasznosítható
Az Európai Unióban egyetlen Valentin-napon több mint 100 000 tonna…
Tovább olvasom >95 millió forint segítség másfél hónap alatt a Tesco munkatársaitól és vásárlóitól a rászorulóknak
95 millió forinttal támogatja az ország legnagyobb adománygyűjtő csapata az…
Tovább olvasom >