Kiderült, milyen személyiségjegyek segítik a vezetőket válsághelyzetben
Szakértők állították össze azt az új szimulációt, amelyen a Lounge Group Munkadinamika címet viselő, vállalati kutatásához kapcsolódva most kipróbálhatjuk, hogyan viselkedünk, amikor a világ a feje tetejére áll.
Több tudományos kísérlet óta tudjuk, hogy pusztán a megfigyelés ténye komoly hatással lehet a teljesítményre, ezt nevezzük Hawthorne-effektusnak. A kontroll érzete jelentősen befolyásolhatja a hatékonyságot, otthoni és munkahelyi viselkedésünket egyaránt. Másfél éve a járványhelyzet, illetve a nyomában járó válság szinte egyik napról a másikra alakította át az életünket, beleértve a munkahelyek, cégek működését is. Saját bőrünkön tapasztalhattuk, hogy komfortzónánk drasztikus megváltozásával kiesett a kezünkből a kontroll, vagy éppen megnőtt rajtunk, otthonainkban a figyelem: gondoljunk csak bele, hirtelen milyen sokan hallhatták, ahogyan párjuk a nappaliból vezeti üzleti tárgyalásait.
Az Internet Hungary konferencián debütáló szimulációs játék a Lounge Group Munkadinamika kutatásának részeként az olyan különleges helyzetekre adott válaszokat térképezi fel, amelyeket komfortzónánk válsághelyzet alatt történő elhagyásakor tapasztaltunk, ezáltal vizsgálva a lehetséges, kifejezetten egyénre szabott megoldásokat, hogy mind a magánéletünkben, mind a munkahelyünkön, akár cégvezetőként elégedettebbek és hatékonyabbak legyünk. A felmérésből kiderült ugyanis, hogy a legnagyobb problémákat, beleértve a vállalatoknál az ilyen helyzetek által generált mentális, szervezeti, illetve munkahelyi dinamikákat befolyásoló változásokat leginkább a kontroll, az irányítás hirtelen átalakulása okozta.
A Lounge Group „Munkadinamika” élményközpontjában most izgalmas játékok segítségével szimulál ehhez hasonló helyzeteket. A résztvevők megtudhatják, hogy a személyiségtípusuk alapján hogyan reagálnak, ha kiesik a kezükből az irányítás, ami különösen a cégvezetők szempontjából érdekes. A megváltozott kontrollhelyzetet teremtő és a komfortzóna elhagyására késztető izgalmas játékot a kutatás során első körben 60 vezető beosztású és diplomás résztvevő próbálta ki. A drasztikusan megváltozott szituációkat teremtő élménydús játék – amelyről a videót megnézheted itt – azonban leginkább abban segíthet, hogy hogyan felfedezzük saját személyiségünk határait.
„A szimulációk egyik legfőbb eredménye, hogy az átélt reakciók – frusztráció, csalódottság, feszültség, stressz – már csak egy okozat. A valódi ok, ami ezeket kiváltotta, az a kontroll megváltozása, elveszítése volt, éppen úgy, ahogy például a járványhelyzetben érezhették magukat a cégvezetők”
– mondta Hidvégi Krisztina, a Lounge Group médiaigazgatója. Nagy hatással volt a helyzetkezelésre az adott résztvevő személyiségtípusa is. A nagyobb részben felfedező típusú cégvezetők váltak leginkább feszültté egy-egy játékban, amikor megérezték az irányítás elvesztését. Az újító személyiségűek ugyanakkor egyáltalán nem jöttek zavarba a váratlan helyzetben, míg az időbecslés legjobban a csapatjátékos kategóriának sikerült.
Milyen a személyiségtípusod? Felfedező vagy és inkább a belső hangodra hallgatsz? Csapatjátékosként igazán a közösség a lételemed, vagy inkább Különcként egyénileg magasra teszed magadnak a mércét? És mi a helyzet a határaid feszegetésével, talán épp Újító vagy, akit semmi sem állíthat meg? A Munkadinamika projekt 8 személyiségtípus, a felsoroltak mellett a Logikus, a Megbízható, a Rendszerező és a Csupaszív viselkedését vizsgálja megváltozott kontrollhelyzetben. További részletekért látogass ide: munkadinamika.hu
Kapcsolódó cikkeink
Elindult Németország legnagyobb kutatása a vegetarianizmusról és a vegán táplálkozásról
A növényi alapú táplálkozás világszerte egyre népszerűbb: egyre többen hagyják…
Tovább olvasom >Egy kattintás a boldogságért: tízből kilenc magyar impulzusvásárló
A magyarok ötöde vásárol rendszeresen olyan terméket, amit előre nem…
Tovább olvasom >PwC E-toplista: A legnagyobb és legismertebb online kereskedők
4 kategória: legnagyobb, FMCG, magyar, legismertebb – 2024 legsikeresebb e-kereskedőinek…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelői árak 2025. májusban az előző hónaphoz képest 0,7 százalékkal mérséklődtek, az egy évvel korábbihoz képest átlagosan 6,9 százalékkal növekedtek
2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >A fogyasztás húzza a gazdaságot
Az Egyensúly Intézet friss előrejelzése szerint a magyar gazdaság idei…
Tovább olvasom >