K&H: javult a lakosság jövedelmi helyzete az első negyedévben
Javult a magyar lakosság jövedelmi helyzete az első negyedévben, egy átlagos háztartás jövedelme 414 ezer forintot tett ki, ami a felmérés több mint 6 éves történetében rekordszintnek felel meg – közölte az MTI-vel a K&H rendszeres reprezentatív felmérése alapján.
A pénzintézet, az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében hangsúlyozza ugyanakkor, hogy a 30-59 éves korosztály háztartásainak anyagi helyzetét vizsgáló felmérés válaszadóinak szubjektív anyagi biztonságérzete még csak most kezd felzárkózni a 2018-2020 között mért értékekhez.
A K&H biztos jövő index nevű, negyedévente készülő kutatása szerint az érintettek 31 százaléka érzi kifejezetten biztonságosnak az anyagi helyzetét, 17 százalékuk viszont kimondottan pesszimista véleményt mondott.
A válaszadók 42 százaléka nyilatkozott úgy, hogy nem változtak a jövedelmi viszonyai a koronavírus-járvány magyarországi kitörése, 2020 márciusa óta – olvasható a közleményben.
Hangsúlyozták, a résztvevők 18 százaléka számolt be javulásról, ami számottevő növekedést jelent, hiszen 2020 és 2021 második negyedéve között csak a megkérdezettek 4-9 százaléka érzékelt kedvező változást.
A K&H felmérése alapján átlagosan havi 59 ezer forinttal nőtt a jövedelme azoknak, akik pozitív változásról számoltak be.
A pénzintézet arra is felhívta a figyelmet, hogy a megkérdezettek 39 százalékánál negatív változás történt a járvány kitörése óta, ők havonta 85 ezer forintos mínuszról számoltak be.
Aláhúzták ugyanakkor, hogy a kedvezőtlen változásról beszámolók aránya csökkent a korábbi negyedévekhez viszonyítva, 2020 közepétől 2021 második negyedévéig ugyanis a válaszadók 42-52 százalékának jövedelme volt alacsonyabb a pandémia előtti helyzethez képest. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Még mindig sokan vannak azonban, akik szerint pénzkidobás ingatlant kivenni
Markánsan eltérően ítélik meg a középkorúak a lakásbérlést, mint lakhatási…
Tovább olvasom >Olcsóbb lett a gyümölcsjoghurt, de elszállt a narancslé ára
Egy év alatt 7 százalékkal drágultak a gyermekek által gyakran…
Tovább olvasom >K&H: félénkebbek a középkorú magyarok, hiába a nagyobb jövedelem
Évtizedes távlatban fokozatos növekedést mutat a középkorúak jövedelme, az elmúlt…
Tovább olvasom >További cikkeink
A magyar családi vállalkozások együttműködésbe fektetnek, nem a generációváltásba
A ma Magyarországon működő 515 ezer társas vállalkozás több, mint…
Tovább olvasom >Hogyan fognak az európaiak vásárolni az idei ünnepi szezonban?
A ShopFully és az Offerista Group az „Holiday Shopping Study…
Tovább olvasom >Az irodapiacon túlkínálat, a kiskereskedelmi ingatlanok és szállodák terén visszatérő kereslet várható 2025-ben
A magyar kereskedelmi ingatlanpiacot jelenleg a tranzakciószámok csökkenése és a…
Tovább olvasom >