Kevesellték az árat a Metro részvényesei
Daniel Kretinsky cseh milliárdos kudarcot vallott kísérletével, hogy megszerezze a Metro konszern többségi tulajdonát – olvasható a piacesprofit.hu-n.
Kretinsky beruházási vállalkozása, az EPGC internetes oldalán közölte: „Abból indulunk ki, hogy a Metro Rt. nyilvános átvételére irányuló ajánlatunk minden valószínűség szerint nem jár sikerrel.” Az EPGC a Der Spiegel értesülése szerint 16 eurót ajánlott a törzs-, 13,80-at az elsőbbségi részvényekért, de a jelek szerint nem tudta elérni a konszern átvételéhez szükséges 67,5 százalékos részvény-arányt. Az ajánlat arra mutat, hogy a vevő kereken 5,8 milliárd euróra értékelte a Metrot, amelynek a világ 26 országában 770 áruháza működik.
Már az elmúlt napokban voltak jelei, hogy meghiúsul a kísérlet. A Metro két nagyrészvényese, a Meridian Alapítvány és a Beisheim-csoport, amelyek együttes tulajdonában a részvények 21 százaléka van, elégtelennek minősítették az ajánlatot. Közölték, hogy részvényesi jogaikat a jövőben közösen gyakorolják és adott alkalommal „fokozatosan tovább bővítik részesedésüket” a konszernben.
A Metro vezetése is túl alacsonynak ítélte az ajánlatot. Kretinsky egyelőre megtartja 17,5 százalékos részesedését a konszernben. (piacesprofit.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Hogy iszod a kávét, rázva vagy keverve?
Egyre több szín, egyre meglepőbb ízek – még mindig növekszik…
Tovább olvasom >Növekvő sajátmárkás forgalom a Metrónál
2024/25-ös üzleti évének első öt hónapjában 24,8%-ra növelte sajátmárkás termékeinek…
Tovább olvasom >További cikkeink
Csökkentette az élelmiszerárakat az árrésstop és az online Árfigyelő bővítése
2025 áprilisában csökkent az infláció és az élelmiszerárak növekedési üteme…
Tovább olvasom >ÖRT-NMHH Minikonferencia: Merre tovább influenszer reklámozás?
Milyen szabályok vonatkoznak ma az influenszerekre? Hol húzódnak az etikai…
Tovább olvasom >Bővül az ALDI app: ezentúl kuponok is elérhetők
Újabb mérföldkőhöz érkezett az ALDI applikáció. A vásárlók mostantól bármely…
Tovább olvasom >