Karbonsemleges működés az ALDI Magyarországnál
Az ALDI nem csak a fogyasztói, de a fenntarthatóság iránt is elkötelezett, ezért folyamatosan azon dolgozik, hogy csökkentse a működéséből származó károsanyag-kibocsátásokat.
Az ALDI felelősségteljes környezetpolitikájának egyik fontos célja, hogy az üzletekben következetes energia-megtakarítás mellett az üvegházhatású-gázok (ÜHG) kibocsátását is jelentős mértékben csökkentse. A légkör szén-dioxid- (CO2) és egyéb ÜHG -koncentrációjának túlzott megemelkedése számottevően hozzájárul a globális felmelegedéshez, de általános energia megtakarításokkal és a fosszilis tüzelőanyagok felhasználásának csökkentésével elkerülhető a levegő CO2-tartalmának további növekedése.
Az ALDI DÉL vállalatcsoport nemzetközi klímastratégiája szerint a cégcsoport valamennyi országban működő leányvállalata 2020-ra az eladótéri négyzetméter arányában 30 százalékkal csökkenti az üvegházhatású gázok kibocsátását a 2012-es bázisévhez képest. A vállalás minden ALDI leányvállalatra, így a teljes magyarországi ALDI áruházláncra is érvényes, mely másfélszerese az Európai Unió 2020-ra kitűzött 20 százalékos csökkentési céljának.
Első lépésként 2017. január elsejétől zöldáramra álltunk át, azaz mind a logisztikai központ, mind pedig a boltjaink teljes áramszolgáltatását Magyarországon előállított „zöld árammal” fedezzük, ezáltal CO2 -kibocsátásunkat több mint 40 %-kal csökkentettük. De itt még koránt sincs vége a folyamatnak!
Hogyan folytatjuk?
Az ALDI Magyarország karbonsemleges lett, azaz klímavédelmi projektek támogatásával ellentételezte az operatív működéséből (Scope1, Scope2) származó üvegházhatású-gázkibocsátását. Ide tartoznak azok a közvetlen kibocsátások, melyek forrása a vállalat által tulajdonolt vagy irányított telephelyekhez, üzemekhez, gépjárműflottához köthető, valamint az energiahordozók közvetett használatából eredő ÜHG-kibocsátások. Ebben partnerünk a Carbon Solutions Global Ltd. (www.carbonsolutionsglobal.com).
A Carbon Solutions Global Ltd. (CSG) Angliában bejegyzett és működő gazdasági társaság, melynek fő tevékenysége emisszió-kereskedelmi, karbonlábnyom-mérési és -ellentételezési szolgáltatások nyújtása. A CSG elkötelezett a vállalati szektor ÜHG kibocsátásának csökkentésében és olyan megoldások szolgáltatása iránt, melyek a környezeti előny mellett társadalmi felelősségvállalást és üzleti értéket is biztosítanak partnerei részére.
A CSG szakértői az ALDI Magyarország felelős kollégáival együttműködve mérték fel az ALDI működéséből származó üvegházhatású-gázkibocsátási értékeket. Ezeket az adatokat összesítve a CSG átfogó jelentést készített az ALDI karbonlábnyomáról és az így megkapott kibocsátási értéket az ALDI klímavédelmi projektek támogatásán keresztül ellentételezte.
Ez a folyamat a karbonmenedzsment, egy olyan mérési, tervezési és kivitelezési folyamat, amely az üvegházhatású gázok kibocsátása szemszögéből ad átfogó képet az adott vállalat teljes működéséről. A feltárt adatokra építkezve kialakítható a vállalat karbon-stratégiája, fenntartható üzleti modellje és céges kultúrája is. Egy olyan haladó gondolkodású, klímatudatos vállalatnál, mint az ALDI, kiemelt figyelmet kap a karbonmenedzsment.
Kapcsolódó cikkeink
Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >Black Friday akciók a legnagyobb hazai láncoknál: Lidl, Tesco, Spar és még sokan mások
A Black Friday láz 2024-ben sem hagyja hidegen a vásárlókat…
Tovább olvasom >DRS-rendszer Magyarországon: tanácsok a sikeres visszaváltáshoz
2024. január 1-jén indult el Magyarországon a DRS (Deposit Return…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új napelemparkkal bővül a Nestlé szerencsi gyár
Jövő márciusban lép működésbe az az 1,5 GW éves teljesítményű…
Tovább olvasom >Már csak két hét: idén is több ezer Mikulás fut Budapest belvárosában
Elkezdődött a Mikulásfutások szezonja, a világ nagyvárosai, például Tokió, Liverpool,…
Tovább olvasom >K&H innovációs index: mélyponton a magyar vállalati innováció
A K&H innovációs index 2024 második félévi eredményei a hazai…
Tovább olvasom >