Januárban tíz hónapja a legnagyobb mértékben csökkent az euróövezet ipari termelése
A vártnál jobban, tíz hónapja a legnagyobb mértékben csökkent januárban az ipari termelés az euróövezetben és az EU-ban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdai jelentése szerint.
Januárban az ipari termelés az előző havihoz képest 3,2 százalékkal, tavaly március óta a legnagyobb mértékben csökkent az euróövezetben és 2,1 százalékkal csökkent az EU-ban, szemben a decemberi, mindkét régióban 1,6 százalékos növekedéssel. A piac 1,8 százalékos havi csökkenést várt az euróövezetben januárra.
Az ipari termelés januári csökkenése elsősorban a tőkejavak termelésében bekövetkezett visszaesésnek tulajdonítható, ami 14,5 százalékos volt az euróövezetben és 12,8 százalékos az EU-ban az előző hónaphoz, illetve rendre 12,1 százalékos és 10,1 százalékos az egy évvel korábbihoz viszonyítva.
A legnagyobb havi csökkenést Írországban regisztrálták januárban, 29,0 százalékost, illetve Máltán 9,4 százalékost, valamint Észtországban 6,6 százalékost. A legnagyobb mértékben Lengyelországban nőtt az ipari termelés januárban az előző havihoz képest, 13,3 százalékkal, Szlovéniában 10,6 százalékkal és Litvániában 7,2 százalékkal.
Az egy évvel korábbitól a januári ipari termelés az euróövezetben 6,7 százalékkal maradt el, az EU-ban pedig 5,7 százalékkal. Az euróövezet ipari termelése decemberben 0,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A piac 2,9 százalékos éves csökkenést várt decemberre az euróövezetben.
Egy év alatt a legnagyobb mértékben Írországban csökkent az ipari termelés januárban, 34,1 százalékkal, Észtországban 8,6 százalékkal és Bulgáriában 7,6 százalékkal. A legnagyobb éves növekedést Szlovéniában regisztrálták, 12,2 százalékost, Görögországban 10,5 százalékost és Dániában 5,3 százalékost.
Kapcsolódó cikkeink
Orosz uborka önti el uniót: feszül a lengyel termelők piaca
Bár az Európai Unió az orosz mezőgazdasági termékekre vonatkozó szankciós…
Tovább olvasom >Új lendületet kapna az egységes piac: uniós stratégia a kereskedelmi akadályok lebontására
Az Európai Bizottság új stratégiával frissítené fel az egységes piacot:…
Tovább olvasom >Európai Központi Bank: a vízhiány jelenti a legjelentősebb természeti kockázatot az európai gazdaság számára
A felszíni vízhiány jelenti a legjelentősebb természeti kockázatot az európai…
Tovább olvasom >További cikkeink
Augusztus végéig meghosszabbítják az élelmiszerek árréscsökkentését
Nagy István agrárminiszter a saját Facebook-oldalán jelentette be, hogy a…
Tovább olvasom >Csökken a kereskedelem jövedelmezősége – érdemi forrásokat nyit meg a kormány
Május 28-án tartották a Laurel Számítástechnikai Kft. sorrendben 12. Retail…
Tovább olvasom >Szigorodnak a húskészítményekre vonatkozó szabályok – új fogalom is bekerül a rendeletbe
Újabb, a hazai élelmiszerszabályozást érintő módosítási tervezet jelent meg: az…
Tovább olvasom >