Íz a vízben
Ásványvíz-fogyasztási szokásaink egyre inkább hasonlítanak a nyugati országokban tapasztaltakhoz: mind több fogyasztónak fontos a víz íze – derült ki a Nestlé Életmód Központ portál által készített online kutatásból.
Az átlag magyar fogyasztó éves szinten 105 liter ásványvizet fogyaszt. Ezzel az európai középmezőnyhöz tartozunk, mely jelentős növekedési potenciálra utal. Ugyan az átlagfogyasztó számára még mindig az ár a legmeghatározóbb, azonban bővül a vásárlók azon köre, akik számára az íz és az ásványi tartalom meghatározóbb.
A felmérésben résztvevők 36 százaléka az íz alapján dönti el, hogy milyen ásványvizet emel le a polcról. A hazai piacon a fogyasztók leginkább a lágy, semleges ízeket keressük (39 százalék), ezzel szemben a válaszadók csupán egynegyede (26 százalék) kedveli a karakteres íz világgal rendelkező, jellegzetes ásványvizeket. A válaszadók 46 százaléka legszívesebben a szénsavmentes ásványvíz fogyasztása mellett dönt, a fogyasztók egyötöde (18 százalék) választja az enyhén dúsított ásványvíz termékeket és csupán a vásárlók 29 százaléka részesíti előnyben a szénsavas ásványvizeket. Az egészségtudatos életmód elterjedését tükrözi, hogy a termék kiválasztása során a fogyasztók 32 százaléka második helyen rangsorolta az ásványianyag-tartalmat.
A kutatás feltérképezte a vízivási szokásokat, a válaszadók 92 százaléka saját bevallása szerint akár többet is fogyaszt az ajánlott, napi 1,5 liter víznél. A válaszadók 53 százaléka fogyaszt naponta, a felmérésben résztvevők 86 százaléka szerint ajánlott napi mennyiséget, 2 litert. A kutatások szerint egy ülő munkát végző felnőtt számára átlagosan napi 1,5 liter víz fogyasztása szükséges.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Éles árverseny és kihívások a magyar élelmiszeriparban
A magyar élelmiszerpiacon komoly árverseny alakult ki, mivel a forgalom…
Tovább olvasom >A magyar vásárlók stresszmentes karácsonyt szeretnének: online előre vásárolnak és 100 000 forint felett költenek ajándékokra
A magyarok idén több mint 100 000 forintot terveznek karácsonyi…
Tovább olvasom >Visszaesett az élelmiszerár-emelkedés, nem várható jelentős drágulás év végéig
Az elmúlt két évben meredek élelmiszerár-emelkedést tapasztaltak a fogyasztók Magyarországon,…
Tovább olvasom >