Ismét rekordot döntött a foglalkoztatottak száma az EU-ban és az euróövezetben
Április-júniusban már a második egymást követő negyedévben emelkedett újabb történelmi rekordra a foglalkoztatottak száma az Európai Unióban és az euróövezetben.
Az uniós statisztikai hivatal (Eurostat) szerdán kiadott jelentése szerint az idei második negyedévben 235,4 millió munkavállaló dolgozott az Európai Unióban, ebből 155,6 millió az euróövezetben. Még soha nem dolgoztak ilyen sokan, minden idők rekordja megdőlt az unióban és az euróövezetben is.
Az Eurostat becslése szerint a 28 tagú unióban, az előző negyedévhez képest, 0,4 százalékkal, éves összevetésben pedig 1,5 százalékkal gyarapodott a foglalkoztatottak száma. A 19 uniós országot tömörítő euróövezetben negyedéves összehasonlításban szintén 0,4 százalékos, éves alapon pedig 1,6 százalékos növekedést mértek.
Az első negyedévben, az előző három hónaphoz képest, 0,5 százalékkal emelkedett a foglalkoztatottak száma az EU-ban és az eurózónában is, éves összevetésben pedig 1,5 százalékos, illetve 1,6 százalékos növekedést mértek.
Az országokra bontott statisztika szerint a legjobban, 1,0 százalékkal Máltán nőtt a foglalkoztatottak száma április-júniusban az előző negyedévhez képest, majd 0,9 százalékkal Spanyolország, valamint Görögország és Lengyelország következik, egyaránt 0,8 százalékkal. Magyarország 0,3 százalékos növekedéssel – csakúgy mint Németország és Franciaország – a mezőny második felébe került.
Csökkenést mértek Horvátországban (-0,8 százalék), Lettországban (-0,7 százalék), Romániában (-0,6 százalék) és Észtországban (-0,5 százalék).
Éves összehasonlításban Málta a listavezető a foglalkoztatottak számának 4,7 százalékos növekedésével, majd Portugália következik 3,6 százalékkal, Ciprus 3,0 százalékkal, valamint Spanyolország és Szlovénia, egyaránt 2,8 százalékkal. Magyarország – Svédországgal karöltve – 2,0 százalékos növekedéssel ebben a kategóriában a hetedik legjobb eredményt könyvelheti el.
Csökkent a foglalkoztatottak száma éves összevetésben Horvátországban (-1,6 százalék), Lettországban (-1,4 százalék) és Litvániában (-0,3 százalék). (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Eurostat: stabil növekedést mutat az online platformokon foglalt vendégéjszakák száma az EU-ban
Stabil növekedést mutat az uniós tagországok rövid távra kiadott szálláshelyein…
Tovább olvasom >GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >Az útipoggyásszal kapcsolatos tudnivalókat tett közzé a NAV
Összeállítást tett közzé honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV)…
Tovább olvasom >További cikkeink
AI-képzést indít kiskereskedőknek a Google és a Német Kereskedelmi Szövetség
A Google és a Német Kereskedelmi Szövetség (HDE) közös kezdeményezésével…
Tovább olvasom >Az ifjú teniszcsillag, Carlos Alcaraz a Danone új márkanagykövete
Globális márkanagykövetként az ifjú spanyol teniszsztár, Carlos Alcaraz segíti az…
Tovább olvasom >A görög szupermarketekben a legolcsóbb az élelmiszer Európában
A görög IELKA kutatóintézet friss jelentése alapján nyolc európai ország…
Tovább olvasom >