Ideiglenesen leállítja argentin tejüzemében a termelést a Nestlé
Márciusban egy hónapra felfüggeszti a termelést az argentin Córdoba régióban található tej- és tejporüzemében a Nestlé a felhalmozódott készletek kezelése céljából.
A vállalat szerint az intézkedés oka az export csökkenése és a helyi kereslet visszaesése – írja a Just Drinks. Az üzemben teljes és sovány tejport, instant tejport, UHT tejet, valamint Nesquik és Nido márkájú kész italokat gyártanak.
A leállás ideiglenes, március végéig tart a dolgozókra, az üzem működésére és az ellátási láncra gyakorolt lehető legkisebb hatással. Az üzemben 189 fő dolgozik, akik közül körülbelül 70%-ot érint a döntés.
A helyi élelmiszeripari szakszervezet vezetője, Fernando Martín Páez szerint a Nestlé készletei túl nagyra nőttek, mivel nem tudnak elég terméket eladni. A szakszervezet a termékek árának csökkentését javasolta a felesleg felszámolására, ahelyett, hogy a munkavállalók kerülnének hátrányba.
A Nestlé korábban jelentős beruházásokat eszközölt az üzemben: 2019-ben 12 millió svájci frankot fektetett be a Nesquik és Nido italok napi 10 millió literes gyártókapacitásának növelésére.
Kapcsolódó cikkeink
Magyar fiatalok ötleteit is várják: A fenntartható jövőért közös globális mentorprogramot indít a Nestlé és a UNESCO
A Nestlé és a UNESCO bejelentette globális együttműködését, amelynek célja,…
Tovább olvasom >Eltűnik a piacról a vegán KitKat
Négy év után megszünteti legtöbb piacán a Nestlé a vegán…
Tovább olvasom >Fókuszban a fenntartható élelmezési rendszerek támogatása: megjelent a Nestlé közös értékteremtési összefoglalója
A Nestlé elhivatottan dolgozik azon, hogy világszerte fenntartható, kiegyensúlyozott és…
Tovább olvasom >További cikkeink
FELIX DELI MOMENTS folyékony jutalomfalat
A FELIX jutalomfalat-választéka egy új termékcsaláddal bővül. A FELIX Deli…
Tovább olvasom >Az élelmiszerbiztonságra is kihathat a ragadós száj- és körömfájás-járvány
Miközben a hatóságok versenyt futnak az idővel, hogy megfékezzék a…
Tovább olvasom >Trónfosztás a luxusvilágban: az Hermès megelőzte az LVMH-t
A luxusiparban új korszak kezdődhet: az Hermès átvette a világ…
Tovább olvasom >