Huszonnégy pékségből tizenháromnál a nyugtaadásnál súlyos mulasztást állapított meg a NAV
Huszonnégy pékséget ellenőriztek az online pénztárgépekből érkező forgalmi adatok nyomán, és tizenhárom üzletben állapítottak meg súlyos mulasztást a nyugtaadásnál a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Fejér vármegyei ellenőrei.
A vámhivatal csütörtökön a Facebook-oldalán közölte, hogy egyes ellenőrzött üzleteknél és pékségeknél 16 óra után feltűnően kevés a pénztárgépi beütés, annak ellenére, hogy ezek az kereskedések sok esetben 20 vagy 21 óráig is nyitva tartanak. Az ellenőrök így különösen azokat az üzleteket vizsgálták, amelyek a késői órákban zárnak, de a délutáni és esti órákban minimális a nyugtakibocsátás.
A helyszíni ellenőrzési terület adóellenőrei több társhatósággal együtt összehangolt ellenőrzési akciót indítottak a pénztárgépadatok nyomán. Az egyik pékségben az eladó sem volt bejelentve, a többi üzletben pedig a kassza készpénzkészlete jelentősen eltért a pénztárgépbe beütött bevételektől.
Az adatok és az ellenőrök tapasztalatai alapján bebizonyosodott, hogy ezek a vállalkozások a késő délutáni órákban nem minden esetben használták a pénztárgépet. Ezekben az üzletekben jellemző volt az a gyakorlat is, hogy az üzemeltető képviselője a nap folyamán összegyűlt készpénzt mindenféle dokumentálás nélkül kivette a kasszából. Ilyenkor az ellenőrzés természetesen kimutatta a kassza készpénzhiányát.
A NAV az érintett üzletek üzemeltetőire mulasztási bírságot szabott ki. Egy pékségben a munkavállalási engedély nélkül dolgozó alkalmazott miatt az Idegenrendészeti Főigazgatóság kollégái intézkedtek, míg egy másik üzletben a raktár állapota miatt a Nébih szakembereit kellett értesíteni, akik azonnal lezárták a kereskedést.
Az eredményes akciót a NAV a jövőben is megismétli, a súlyosan szabályszegő üzletek pedig egész napos forgalomszámlálásra is számíthatnak – tudatta az adóhivatal.
Kapcsolódó cikkeink
Tejtermékrészlegeket ellenőrzött a Nébih
Kereskedelmi egységek tejtermékrészlegeit ellenőrizték a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei.…
Tovább olvasom >Élelmiszerboltok tejtermékrészlegén járt a Szupermenta
A Szupermenta programban ezúttal kereskedelmi egységek tejtermékrészlegeit ellenőrizték a Nemzeti…
Tovább olvasom >A beszállítói és beszerzői célok ugyanazok, de csatornánként mások a kihívások és tervek – Együtt okosodtunk (Business Days 2024 1. rész)
Keddtől a kiskereskedelem tudományában mélyedhettek el az FMCG-szabadegyetem hallgatói a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >