Horváth Gyula: „Fogunk a naprendszeren kívül mozgolódni”
Sokkal kevesebben tudják, mint kellene, hogy vannak olyan műholdak, amelyek csak akkorák, mint egy cipősdoboz. Néhányuk megalkotója egy magyar csapat, a C3S Elektronikai Fejlesztő Kft., amelynek alapítója és ügyvezetője, Horváth Gyula volt, a vendégünk a FutureTalks legújabb adásában.

Horváth Gyula
Horváth Gyula neve sokaknak csenghet ismerősen, hiszen ő volt az, aki az első magyar műholdat, a Masat-1-et kifejlesztette csapatával. A műholdfejlesztő üzletember elmondta: Magyarország nagyon sok komoly küldetésben vett részt űrkutatás terén, s a műholdfejlesztés egy rendkívül gyorsan fejlődő iparág, hiszen mára egyetlen iparági szegmens sem tud létezni műholdas technológiák nélkül.
A beszélgetésben szó esett még az űrszemét-eltakarítás fontosságáról, a műholdas adatgyűjtés végtelen lehetőségeiről többek között a mezőgazdaságban, valamint a klímaváltozáshoz való alkalmazkodásról.
A teljes beszélgetést meghallgathatja és megnézheti az alábbi platformokon, a linkekre kattintva:
Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=PX-gJc9vRnQ
Facebook:
https://www.facebook.com/trademagazin.hu
Soundcloud:
https://soundcloud.com/trade-magazin
Spotify:
https://open.spotify.com/show/1imr2D62BIXEzsr5RNABLu
Trade magazin:
https://trademagazin.hu/hu/rendezvenyek/future-talks-business-podcast/
Minden héten hétfőn 17 órakor új adással jelentkezik a Future Talks Krizsó Szilviával, a Trade magazin business podcastja.
Kapcsolódó cikkeink
Dr. Kóka János a FutureTalks podcastunkban – Az egészségügy rólunk szól, arról, hogy mit akarunk csinálni az életünk utolsó 15 évében
Az utolsó másfél évtizedet le lehet élni aktívan és fájdalom…
Tovább olvasom >Új FutureTalks podcast – Hollerung Gábor karmester: A közönség igénye fontosabb mindennél
Hollerung Gábor karmester, Budafoki Dohnányi zenekar ügyvezető zenei igazgatója volt…
Tovább olvasom >Ha a tőke diktál, akkor a mesterséges intelligencia nem lesz tekintettel az emberre
Kollár Csaba, kibernetikus és jövőszakértő volt a FutureTalks Krizsó Szilviával…
Tovább olvasom >További cikkeink
Húsvéti felkészülés: csaknem 500 prémium termékét akciózta le a SPAR az ünnepi időszak előtt
Megjelent a SPAR Ínyenc Katalógusa, amelyben hagyományosan az üzletlánc prémium…
Tovább olvasom >