Három ország HR-csapatát irányítja a JYSK magyar régiós vezetője
Nyeste Ági 2016-ban csatlakozott a magyar JYSK csapatához HR Business Partnerként, majd rövid idő elteltével már HR Manageri pozícióban folytatta. Karrierje ezt követően is gyors léptekben ívelt felfelé, idén szeptembertől már Head of HR-ként három ország – Magyarország, Ausztria és Görögország – csapatát irányítja régiós szinten. Az elmúlt évek szakmai sikereihez a JYSK rugalmas és családbarát támogatása is hozzájárult, hiszen ma már nemcsak vezető pozícióban kell helyt állnia, hanem két kisgyermek édesanyjaként is.
A szakember 12 éve dolgozik hr-területen, a JYSK csapatát 2016 óta erősíti, akkoriban HR Business Partnerként a Regio 1. csapatát és területi vezetőit támogatta munkájával. 2018-ban HR-vezető pozícióba lépett elő, ahonnan 8 hónappal később szülési szabadságra ment. A cég az első perctől kezdve biztosította arról, hogy visszavárják, egy évvel később, 2019 szeptemberében már korábbi pozíciójában folytatta a munkát.
„Hálás vagyok a JYSK-nek, mert nem csak a munkába való visszatérésben támogattak, hanem abban is, hogy a szakmai fejlődés mellett a magánéletben is kiteljesedhessek”
– emlékszik vissza Nyeste Ági.
Új kihívások
A HR-szakember számára öt év után idén szeptemberben új szakmai lehetőség adódott: a több országot érintő stratégiai és pénzügyi tervezéssel járó, nemzetközi Head of HR (Magyarország, Ausztria, Görögország) pozíció felszabadult, ő pedig tudva, hogy továbbra is számíthat a cég támogatására, immár kétgyermekes édesanyaként is nyugodt szívvel vállalta a pozíciót.
Az új megbízással országonként különböző kihívásokkal kell szembenéznie, azonban vannak kulcspontok, amelyek összekapcsolják az egyes területeket:
„Mindhárom ország szempontjából kiemelten fontos jelentőséggel bír a tehetséggondozás, azon belül is nagy figyelmet fordítunk arra, hogy az üzletvezető és az üzletvezető-helyettes pozíciókba a szervezeten belülről érkezzenek kollégák. Ebben segítségül szolgálnak a különböző gyakornoki programok, a Talent Academy, valamint a vezető pozíciókra felkészítő SMT és DMT program is”
– mondta el.
Nyeste Ági úgy véli, a sokszínűség kérdése szintén egyre fontosabb szerepet kap a HR területén, legyen szó bármilyen pozícióról is.
„A három ország különböző fejlettségi szinten helyezkedik el ebben a kérdésben, így még közelítenünk kell egymás felé.”
Hozzátette, az ő, tehát a Head of HR pozícióban például az a kihívás, hogy hogyan birkózunk meg a kulturális különbségekkel, de érdekes feladat az is, hogy hogyan lehet bussiness plan-t írni, majd azt megvalósítani három eltérő háttérrel rendelkező JYSK-országban.
Ágit a magánéletben két fiú gyermek végtelen energiája tart aktívan. Ervin 5 éves, Henrik pedig másfél. „Amikor csak tehetem szívesen futok, lovagolok és imádok utazni”.
Kapcsolódó cikkeink
Így panaszkodnak a magyar dolgozók generációi – országos kutatás Steigervald Krisztiánnal
Egy átlagos magyar felnőtt a családján és a munkahelyén kívül…
Tovább olvasom >NIQ: Nem hátba veregetésre, mentorfigurákra van szüksége a fiataloknak
Egy átlagos magyar felnőtt a családján és a munkahelyén kívül…
Tovább olvasom >Trenkwalder: a versenyszféra munkavállalóinak csaknem fele elégedetlen a fizetésével
A vállalkozásoknál dolgozó munkavállalók 49 százaléka elégedetlen a fizetésével, többségük…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >