Hangsúlyosabb megjelenést kapnak az európai termékek a dán Salling Group üzleteiben
Új, „fekete csillagos” címkét vezet be üzleteiben a dán Salling Group márciustól, amellyel a vásárlókat az európai áruk könnyebb felismerésében kívánja segíteni. Az új címke a Føtex, Netto, Bilka és Tjæpt áruházláncokban az elektronikus árjelzőkön fog jelenik meg – számolt be az ESM a Nordisk Post híradására hivatkozva.
A kezdeményezés hátterében az Egyesült Államok és az Európai Unió közötti növekvő feszültségek, valamint az európai termékek iránti fokozott fogyasztói érdeklődés áll. Ez több kiskereskedőt is arra ösztönzött, hogy előnyben részesítsék a térségből származó árukat az amerikai importtal szemben.
Nem bojkott, hanem tájékoztatás
A Salling Group hangsúlyozta, hogy a fekete csillag nem más országok, így az USA termékeinek bojkottját jelenti, hanem pusztán egy eszköz, amellyel hangsúlyosabb megjelenést ad az európai áruknak. A dán élelmiszer-kereskedelmi piacon 30%-os részesedéssel bíró vállalat több mint 1400 üzletet működtet Dániában és más nemzetközi piacokon.
Anders Hagh vezérigazgató kiemelte, hogy a vállalat továbbra is forgalmaz termékeket a világ minden tájáról, az Egyesült Államokból is, és ez így is marad.
Vásárlói döntést segítő eszköz
A Salling Group szerint a címkézés célja kizárólag a tájékoztatás, nem pedig politikai állásfoglalás.
– Arra törekszünk, hogy a vásárlóknak a lehető legszélesebb körű információt nyújtsuk a tudatos döntéshez – tette hozzá Anders Hagh.
Bár az ár továbbra is a legfontosabb tényező a vásárlók számára, a Salling Group ezzel a lépéssel jelezheti a döntéshozóknak és a nemzetközi szereplőknek a kereslet európai piacon is látható eltolódását a térségből származó termékek felé. Az új címkézési rendszernek a vásárlói szokásokra és a piacra gyakorolt hosszú távú hatása egyelőre még nem látható.
Kapcsolódó cikkeink
Amazon: 1000 amerikai városban elérhető a romlandó élelmiszerek aznapi házhoz szállítása
Több több mint 1000 amerikai városban és településen vált elérhetővé…
Tovább olvasom >Az új lengyel államfő nemzetközi koalíciót hozna létre a Mercosur-megállapodás ellen
Nemzetközi koalíciót hozna létre Karol Nawrocki Lengyelország frissen beiktatott elnöke…
Tovább olvasom >NAK: a fogyasztókat is kedvezőtlenül érintené az uniós agrártámogatások elvonása
Súlyosan érintené a kis- és közepes gazdaságokat az uniós agrártámogatások…
Tovább olvasom >További cikkeink
AI és fenntarthatóság lehetnek a középvállalatok kitörési pontjai a bizonytalanság idején
A Grant Thornton International Business Report (IBR) legfrissebb adatai szerint…
Tovább olvasom >Sallai Rolanddal mutatja be saját márkás kínálatát a SPAR
A SPAR Magyarország országos kampányt indít Sallai Rolanddal, a magyar…
Tovább olvasom >Újabb fénykorát éli a magyarok által kedvel Szobi
A Szobi márkanév, valamint az ahhoz kapcsolódó termékek magyarok millióinak…
Tovább olvasom >