Hamarosan egy helyen sem lehet ezzel a SZÉP-kártyával fizetni
Immár tizenegy esztendeje, 2011 nyara óta van velünk, része életünknek a Széchenyi Pihenő-, rövid és közismert nevén a SZÉP-kártya. Ez a béren kívüli juttatási forma egységesítette az addig javarészt szétdaraboltan létező szabadidős tevékenységekre költhető juttatási csomagokat: akinek ilyen kártyája van a munkáltatója jóvoltából, és a béren kívüli juttatást erre kéri és kapja, az mehet vele vendéglátóhelyekre, elköltheti kulturális szolgáltatásokra, vagy szálláshelyen is fizethet vele. Nem csoda, hogy a magyarok kedvenc juttatásává lépett elő 2022-re.

Még az sem tett keresztbe a népszerűségének, hogy két évvel ezelőtt a covid-járvány miatt a szálláshelyek hónapokon át zárva voltak
Nem veszik el a pénz
Éveken át hallhattuk és olvashattuk, hogy most éppen ekkora összeget buktak el a tulajdonosok csak azért, mert nem használták fel időben. Mint az MKB Banktól megtudtuk, ennek a rendszernek már a covid miatt vége szakadt, persze azért így is érdemes időben elkölteni a juttatást, mert az összeg csökken, ha nem lépünk.
2019 óta már nem olyan a szabályozás, hogy a kártyabirtokos, ha nem használja fel a juttatást, a juttatás évét követő második május 31-ig, akkor elvész a pénz, az un. fel nem használt pénzeszköz. (2011-2018 között volt úgy, hogy a bent maradt összegeket vissza kellett utalni a munkáltatónak.) 2019-től a lejárt pénzeszközök után havi 3%-os számlavezetési díjat számíthat fel a pénzforgalmi szolgáltató, de az összeg maga már nem vész el, csak havonta 3%-kal csökken. A pénzforgalmi szolgáltató legkésőbb március 31-ig köteles tájékoztatni a kártyabirtokost arról, hogy az június 1-től kezdve milyen mértékű számlavezetési díjat számít fel a fel nem használt pénzeszközre. A tájékoztatónak tartalmaznia kell a rendelkezésre álló adatok alapján a fel nem használt pénzeszköz pontos összegét és az ebből kiszámított számlavezetési díjat is.
– írta a Pénzcentrum kérdésére az MKB. Hozzátették azt is, hogy most ráadásul ennek sincs jelentősége: egy 2021-es vészhelyzeti szabályozás felfüggesztette a számlavezetési díj felszámítását. A díjat a veszélyhelyzet végét követő 60. naptól lehet felszámítani, de úgy, hogy erről az érintett kártyabirtokosokat a veszélyhelyzet végét követő 15 napon belül tájékoztatni kell.
Kapcsolódó cikkeink
NGM: a SZÉP-kártya tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025 első negyedévében, mint tavaly
A SZÉP-kártya tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025…
Tovább olvasom >A SZÉP-kártya, az egészségpénztári tagság és az áruhitel is növeli a költési hajlandóságot
A Széchenyi Pihenőkártya mindennapok része: a SZÉP kártya tulajdonos magyarok…
Tovább olvasom >Optimista tervekkel vág neki 2025-nek a DIEGO
Erősödő árérzékenység, kiszámíthatatlan szabályozási környezet és új vásárlói szokások –…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy Márton: árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra
A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az…
Tovább olvasom >Rekordméretű élelmiszergyűjtést szervez a Magyar Élelmiszerbank Egyesület pénteken és szombaton
A Magyar Élelmiszerbank Egyesület által szervezett pénteki és szombati adománygyűjtésen…
Tovább olvasom >A Pick Szeged Zrt. nyeresége csökkent, árbevétele nőtt tavaly
A Pick Szeged Zrt. adózott eredménye 2024-ben 6,7 milliárd forint…
Tovább olvasom >