Gyorsult a gazdasági növekedés az OECD-országokban
Gyorsult a gazdasági növekedés üteme a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagállamaiban a második negyedévben.
Az OECD 35 tagországában negyedéves összevetésben 0,7 százalékkal nőtt a hazai össztermék (GDP) április-júniusban, szemben az első negyedévben mért 0,5 százalékkal – derült ki az OECD honlapján hétfőn közzétett előzetes adatokból.
A hét legnagyobb gazdaság közül jelentősen gyorsult a növekedési ütem Japánban, 0,4 százalékról 1,0 százalékra, illetve az Egyesült Államokban, 0,3 százalékról 0,6 százalékra. Nagy-Britanniában enyhén, 0,2 százalékról 0,3 százalékra emelkedett a GDP-növekedés üteme, Franciaországban és Olaszországban nem változott, 0,5, illetve 0,4 százalékon maradt. Németországban enyhe lassulást mértek, az első negyedévi 0,7 százalékról 0,6 százalék mérséklődött a növekedési ütem.
Az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt kis mértékben, 0,5 százalékról 0,6 százalékra kúszott fel a növekedés üteme.
Éves összehasonlításban 2,4 százalékkal gyarapodott az OECD-országok gazdasága, szemben az első negyedévi 2,1 százalékkal. A hét legnagyobb gazdaság közül Németország, Japán és az Egyesült Államok dicsekedhet a legerősebb, 2,1 százalékos növekedéssel, 1,5 százalékkal pedig Olaszország került a sor végére.
Az OECD adatai szerint Magyarországon éves összevetésben 2,2 százalékkal növekedtek a fogyasztói árak áprilisban a márciusi 2,7 százalékos emelkedés után. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az OECD és a GVH közös Versenyügyi Oktatóközpontja kiemelt szerepet tölt be a régió versenyhatóságainak fejlesztésében
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) és a Gazdasági…
Tovább olvasom >Hogyan alakul a világgazdaság idén?
Az Egyesült Államok növekedése stabil, Európa és Kína újabb kihívásokkal…
Tovább olvasom >GDP-növekedésre várva: bizonytalan helyzetben talpra álló magyar gazdaság
2025 második felére várható, hogy a magyar gazdaság növekedése erőteljesebben…
Tovább olvasom >További cikkeink
Több mint 10 ezer tonna élelmiszert mentett meg az Élelmiszerbank 2024-ben
A Magyar Élelmiszerbank Egyesület 2024-ben összesen 10 359 tonna lejáratközeli…
Tovább olvasom >Szétzilált piac, bizonytalan jövő – súlyos következményekkel járhat a ragadós száj- és körömfájás-járvány
Miközben a hatóságok versenyt futnak az idővel, hogy megfékezzék a…
Tovább olvasom >Kiderült, melyik a reklámpiac legerősebb hónapja
Továbbra is a november a legerősebb hónap a reklámpiacon –…
Tovább olvasom >