Gyorsult a gazdasági növekedés az OECD-országokban
Gyorsult a gazdasági növekedés üteme a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagállamaiban a második negyedévben.
Az OECD 35 tagországában negyedéves összevetésben 0,7 százalékkal nőtt a hazai össztermék (GDP) április-júniusban, szemben az első negyedévben mért 0,5 százalékkal – derült ki az OECD honlapján hétfőn közzétett előzetes adatokból.
A hét legnagyobb gazdaság közül jelentősen gyorsult a növekedési ütem Japánban, 0,4 százalékról 1,0 százalékra, illetve az Egyesült Államokban, 0,3 százalékról 0,6 százalékra. Nagy-Britanniában enyhén, 0,2 százalékról 0,3 százalékra emelkedett a GDP-növekedés üteme, Franciaországban és Olaszországban nem változott, 0,5, illetve 0,4 százalékon maradt. Németországban enyhe lassulást mértek, az első negyedévi 0,7 százalékról 0,6 százalék mérséklődött a növekedési ütem.
Az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt kis mértékben, 0,5 százalékról 0,6 százalékra kúszott fel a növekedés üteme.
Éves összehasonlításban 2,4 százalékkal gyarapodott az OECD-országok gazdasága, szemben az első negyedévi 2,1 százalékkal. A hét legnagyobb gazdaság közül Németország, Japán és az Egyesült Államok dicsekedhet a legerősebb, 2,1 százalékos növekedéssel, 1,5 százalékkal pedig Olaszország került a sor végére.
Az OECD adatai szerint Magyarországon éves összevetésben 2,2 százalékkal növekedtek a fogyasztói árak áprilisban a márciusi 2,7 százalékos emelkedés után. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az OECD feljavította globális GDP-növekedési előrejelzését 2025-re
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) az eddigi 3,2…
Tovább olvasom >Az élelmiszerárak emelkedése a szeptemberi 3,7 százalékról 3,9 százalékra gyorsult októberben az OECD-ben
Gyorsult az infláció a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD)…
Tovább olvasom >Orbán Viktor: jövőre reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés
Reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés 2025-ben Magyarországon –…
Tovább olvasom >További cikkeink
Egyre korábban indul a karácsonyi szezon: az ár-érték arány a kulcs
Az idei évben a magyarok 40 százaléka hozta előre a…
Tovább olvasom >Prémium legyen, de fenntartható is – a legifjabb generáció elvárásai
A kiskereskedelmi szereplők kénytelenek lesznek egyre nagyobb figyelmet fordítani fenntarthatósági…
Tovább olvasom >Fél év alatt 100 millió forint felajánlást tettek karitatív célokra a fogyasztók a kötelező visszaváltási rendszer révén
A hat hónapja kezdődött és a mindennapok szerves részévé vált…
Tovább olvasom >