Grandiózus fenntarthatósági tervek a VELUX-nál
November közepén VELUX regionális irodájában került sor a Magyar Marketing Szövetség Zöld tagozatának idei utolsó ülésére, ahol megismerhettük a VELUX ambiciózus globális fenntarthatósági céljait és azt, hogy ezeket a törekvéseket hogyan integrálja a vállalat a napi szintű, lokális működésébe.
A VELUX számára a kezdetektől fontos a fenntarthatóság, a vállalat az elmúlt 80 évben arra törekedett, hogy elérhetővé tegye az emberek számára, hogy fenntartható, napfénnyel és friss levegővel teli otthonokban éljenek.
Velux és fenntarthatóság
A cégcsoport két éve indította el a 2030-as „It’s our nature” elnevezésű fenntarthatósági stratégiáját, amely magában foglalja a klíma és a természet megőrzése érdekében tett elkötelezettségüket. A vállalat célja, hogy 2041-re elérje a teljes karbonsemlegességet – vagyis a 100 éves születésnapjukra kompenzálja az alapításunktól kibocsátott szén-dioxidot –, 2030-ra pedig 100%-ban szén-dioxid-semleges vállalat lesz. A VELUX hosszú távú együttműködést kötött a Schneider Electric-kel annak érdekében, hogy elérje a karbonsemlegességi célját az energiahatékonyság és a megújuló energia növelésével, a WWF-fel kötött 20 éves partnerség keretében pedig elindította az első erdővédelmi és helyreállítási projektet Ugandában, amely 2041 előtt mintegy egymillió tonna szén-dioxidot fog megkötni.
A VELUX globális szinten elkötelezett a fenntarthatóság mellett, így fontosnak tartja, hogy törekvéseit helyi szinten, a mindennapi működésébe is integrálja; erre példa, hogy a vállalat tavaly októberben költözött az új regionális irodába, amely kialakításakor kiemelkedően fontosak voltak a fenntarthatósági szempontok, mint például a napfényes, friss levegőjű munkaterek kialakítása vagy a régi irodából minél több bútor megőrzése. A VELUX igyekszik a vállalati eseményeit is a lehető legkevesebb karbonlábnyommal szervezni, a kelet-közép európai régióban pedig egy önkéntesekből álló fenntarthatósági csapat is működik, amely célja, hogy népszerűsítse a fenntarthatóságot és helyi szinten segítsen az embereknek a hétköznapjaikba építeni azt – legyen szó szakmai vagy személyes életről.
Kapcsolódó cikkeink
A magyarok többsége 50 ezer forint alatt költ karácsonyi ajándékokra, a fenntarthatóság fontos szempont, de nem elsődleges
Az ajándékozás az ünnepek elmaradhatatlan hagyománya, de mi az, ami…
Tovább olvasom >A Lidl kiadta 3. fenntarthatósági jelentését
Megjelent a Lidl Magyarország 2022/2023-as üzleti évekre vonatkozó fenntarthatósági jelentése.…
Tovább olvasom >ESG – a fenntarthatósági szabványokról jogi szemmel
2023 decembere óta számos jogszabály látott napvilágot az ESG-részletszabályokról, amelyben…
Tovább olvasom >További cikkeink
A nagy élelmiszerláncok többsége nyitva tartja üzleteit december 24-én délig
A nagy élelmiszerláncok többsége nyitva tartja üzleteit december 24-én, a…
Tovább olvasom >Fogyasztóvédelmi kiválóságok díjazása: elismerték a 2024. év legjobbjait
Az idei év kiemelkedő fogyasztóvédelmi referensei és különdíjazottjai vehették át…
Tovább olvasom >Adni Öröm! – nehéz sorsú embereknek gyűjtenek tartós élelmiszereket a SPAR-üzletekben
Elindult mától a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország…
Tovább olvasom >