Glósz és Társa: Egyre inkább fontossá válik a szellemivagyon-gazdálkodás

Glósz Andrea
ügyvezető
Glósz és Társa
A hazai kkv-k lassan kezdik felismerni a szellemi vagyon fontosságát, és a szellemivagyon-gazdálkodás előnyeit. Különösen a kutatás-fejlesztés területén létrejövő, szellemi eredménytermékek helyzete érdekes, ugyanis ez lehet a vállalatok legnagyobb kincse, ha azonosítják és megfelelően kezelik azt – mondta el Glósz Andrea, a Glósz és Társa Kft. ügyvezetője.
„Az innovációmenedzsment keretein belül egyre több megbízásunk van a szellemivagyon-gazdálkodás területén. Ez magába foglalja a szellemi eredménytermék fellelését, a dokumentálás elősegítését, a jogi, pénzügyi, számviteli keretek kialakítását, a szellemivagyon-értékelést és a helyes szellemivagyon-gazdálkodás megteremtését.”

Kiss János József
magyar és európai
szabadalmi ügyvivő
innovációs vezető
Glósz és Társa
Az innovációmenedzsment-portfólió további elemeire hívta fel a figyelmet Kiss János József, magyar és európai szabadalmi ügyvivő. Elmondta, hogy ez az a szolgáltatásuk, amely a vállalatok üzleti célú innovációjával kapcsolatban felmerülő igények kiszolgálására irányul, több szakterület integrálásával. Kitért arra is, hogy a cégük szolgáltatásainak komplexitása lehetővé teszik a kutatás-fejlesztési és innovációs projektek szakszerű tervezését, megvalósítását kihasználva az előnyöket, amelyeket a jogszabályok lehetővé tesznek.
A több mint 30 éve működő Glósz és Társa Kft., több szakterületen igyekszik támogatni ügyfeleit a sikeres projektek megvalósításában.
„Társaságunk négy fő tevékenységi területe a pénzügyi és gazdasági, az innovációmenedzsment, és az iparjogvédelmi tanácsadás, valamint az oktatás, az Innovációmenedzsment Akadémia keretein belül. A saját oktatási programra alapozott felnőttképzések gyakorlatorientáltak, rövidek, és a tanultak azonnal hasznosíthatók a kutatás-fejlesztés, és innováció területén” – tette hozzá Kiss János József.
Hazai cégként fontosnak tartottuk, hogy csatlakozzunk a Magyar Termék védjegyrendszeréhez. Büszkék vagyunk arra, hogy sok védjegyhasználó vállalattal dolgozunk együtt – emelte ki Glósz Andrea. //
A cikk a Trade magazin 2023/6-7. lapszámában olvasható.
Kapcsolódó cikkeink
Növekedés, sikeres kampányok, új szakmai együttműködések: ilyen volt a Magyar Termék 2024-es éve
A Magyar Termék idén rekordot döntött, hiszen a védjegyhasználók száma…
Tovább olvasom >Idén is lesz uborkaszezon. Sőt, már van!
Nem várjuk tétlenül az uborkaszezont. Elkészítettük a kiváló minőségű fürtös…
Tovább olvasom >A magyar csemegeuborkának nincs párja
Főleg, ha hivatalosan is kiváló minőségű! Elérkezett az idő, hogy…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelői árak 2025. májusban az előző hónaphoz képest 0,7 százalékkal mérséklődtek, az egy évvel korábbihoz képest átlagosan 6,9 százalékkal növekedtek
2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >A fogyasztás húzza a gazdaságot
Az Egyensúly Intézet friss előrejelzése szerint a magyar gazdaság idei…
Tovább olvasom >