Folyamatosan emelkedik a kenyér ára
Nagy István agrárminiszter bejelentette, hogy a kenyér ára 875 forintnál kezdődik, azonban csak 53 forint a benne található gabona ára. Annak ellenére, hogy az alapanyagok ára csökken, a boltokban mégis folyamatosan emelik a kenyér árát – számolt be az Economx.
Az elmúlt időszakban jelentős mértékű inflációt tapasztaltunk Magyarországon. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint márciusban átlagosan 3,6 százalékkal nőttek a fogyasztói árak az előző év azonos időszakához képest. Februárhoz képest pedig 0,8 százalékos emelkedést regisztráltak.
Az élelmiszerek árai különösen jelentősen nőttek az előző évhez viszonyítva. A liszt ára 20 százalékkal, a tojásé több mint 19 százalékkal, míg a száraztésztáé 13 százalékkal emelkedett. A kenyér ára pedig 10 százalékkal kerül többe, mint korábban.
Az agrárminiszter az alacsony alapanyagárak ellenére is kiemelte, hogy csak az 53 forintos gabonaár felett rendelkeznek hatáskörrel. Ennek ellenére nincs konkrét terv a kenyér árának mérséklésére. A fenti adatok pedig jól mutatják, hogy bár az alapanyagok ára csökken, a kenyér ára mégis folyamatosan emelkedik, ami összetett problémákat vet fel az inflációval kapcsolatban.
Kapcsolódó cikkeink
Natur’A kenyércsalád
A Lantmännen Unibake legújabb márkája, a Natur’A kenyércsalád innovatív termékekkel…
Tovább olvasom >Csak két uniós országban magasabb az infláció, mint Magyarországon
A Privátbankár Európai Inflációs Körképe hasonlította össze a márciusi és…
Tovább olvasom >Az euróövezetben 2,2 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak március után áprilisban is
Az euróövezet éves inflációs rátája áprilisban az előzetes becsléssel összhangban…
Tovább olvasom >További cikkeink
15 ezren a Népligetben: a női futás örömünnepe volt a 30. ALDI Női Futógála
Az utóbbi évek legnagyobb női futóeseményét, a nők, a mozgás…
Tovább olvasom >A száj- és körömfájás járványnak lassan vége, de a gazdasági hatásaira megoldást kell találni
Idén márciusban ütötte fel fejét hazánkban a párosujjú patásokat érintő…
Tovább olvasom >Orbán Viktor: az árréscsökkentést új termékekre is be fogjuk vezetni, ha szükséges
Az árrésszabályozást fenn kell tartani, mert az indokolatlan áremelésekkel szemben…
Tovább olvasom >