Fókuszban a fenntarthatóság!
A SIÓ idei éve a fenntarthatósági törekvések folytatásáról és újabb környezetbarát programok elindításáról szólt. A Magyarország egyik kedvenc gyümölcslevét gyártó vállalat 2022-ben a méhek védelmével bővítette környezetbarát célkitűzéseit, ennek elismeréseként erőfeszítéseit idén első ízben jutalmazták a Fenntarthatóság Szimbóluma díjjal.
A SIÓ-Eckes működésének alapja a friss, egészséges gyümölcs, ezért különösen nagy hangsúlyt fektet a fenntarthatóságra és környezettudatosságra. A vállalat fenntarthatósági stratégiájának keretében konkrét és mérhető lépéseket tesz a környezetvédelem és saját károsanyag-kibocsátásának csökkentése érdekében. Fenntarthatósági fejlesztésének első mérföldköveként 2019-ben vezette be az EMAS környezetvédelmi hitelesítési rendszert, amely alapjaiban határozza meg a vállalat klímapolitikáját és működését. A tavalyi évben pedig anyavállalatával, az Eckes- Granini cégcsoporttal együtt a vállalat elérte a klímasemlegességet. A siófoki gyár ezért mára Európa egyik legmodernebb gyümölcsfeldolgozó és gyümölcslégyártó üzeme lett.
A SIÓ számára természetesen nem csak az alapanyagok kiváló minősége fontos, legalább ugyanakkora figyelmet kell fordítani az ökoszisztéma fenntartására is. A méhek pedig a siófoki gyártó egyik legfontosabb partnerei a zamatos gyümölcsök termesztésében, hiszen számos gyümölcs köszönhető a beporzók kitartó munkájának. A faj eltűnése sajnos világszerte megfigyelhető jelenség, a SIÓ éppen ezért hosszú távú együttműködést indított az Országos Magyar Méhészeti Egyesülettel, közös céljuk a hazai méhek megóvása.
Felelős gyártóként a SIÓ-Eckes a gyümölcs útját egészen a fától a pohárig követi nyomon, és törekszik a természetes alapanyagok használatára, hiszen a vállalat valamennyi munkatársa jól tudja, hogy a természetbe öröm belekóstolni, és ez a SIÓ kiváló minőségű gyümölcsleveiben is visszaköszön. (x)
Kapcsolódó cikkeink
Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >DRS-rendszer Magyarországon: tanácsok a sikeres visszaváltáshoz
2024. január 1-jén indult el Magyarországon a DRS (Deposit Return…
Tovább olvasom >Start-uppal együttműködve kínál fenntarthatóbb kávét a német Kaufland
A Cotierra nevű startuppal együttműködésben törekszik a Kaufland arra, hogy…
Tovább olvasom >További cikkeink
Aranyérmes borok a Lidl kínálatában
A Lidl Magyarország tíz évvel ezelőtt kötelezte el magát a…
Tovább olvasom >memoQ: Innováció a többnyelvű vállalati kommunikáció világában
A memoQ fordításmenedzsment-rendszer (TMS) forradalmasítja a vállalatok többnyelvű kommunikációját, megoldást…
Tovább olvasom >Vidd magaddal bárhova: fenntartható csomagolás aktív fogyasztóknak
Az aktív fogyasztóknak szánt, ,,on-the-go” élelmiszerek kategóriája egyre nagyobb teret…
Tovább olvasom >