Fókuszban a fenntartható élelmezési rendszerek támogatása: megjelent a Nestlé közös értékteremtési összefoglalója
A Nestlé elhivatottan dolgozik azon, hogy világszerte fenntartható, kiegyensúlyozott és megfizethető élelmiszereket biztosítson fogyasztói számára. Kiemelt figyelmet fordít az edukációra, a fenntartható mezőgazdasági gyakorlatokra, valamint a karbonlábnyom csökkentésére.
A vállalat holisztikus szemlélete arra a vállalásra épül, hogy legkésőbb 2050-ig elérje a nettó zéró üvegházhatású gázkibocsátást. A tavalyi évre a cégnek globálisan 20,38 százalékkal sikerült csökkenteni abszolút üvegházhatású gázkibocsátását a 2018-as évhez képest. Ez az eredmény azért kiemelkedő, mert így egy évvel korábban sikerült elérni az eredetileg 2025-re kitűzött 20 százalékos célt.
Magyarországon a Nestlé gyárai 2017 óta 100 százalékban zöld villamos energiát használnak, jelentősen csökkentve az ipari termelés karbonlábnyomát. A büki, szerencsi és diósgyőri üzem Magyarországról világszerte több mint ötven országba szállít Nestlé termékeket, a gyárak termelésének több mint 90 százaléka kifejezetten exportra készül.
„A Nestlé Magyarországon is folyamatosan törekszik arra, hogy gyártási folyamatait fenntarthatóbbá tegye. 2025 tavaszán a szerencsi gyárunkban egy 2,5 hektáros, évi 1,5 GW teljesítményű napelempark kezdi meg működését, amely az üzem energiaigényének közel 30 százalékát fedezi majd. Gyártási kapacitásaink is bővülnek. Bükön 2024-ben egy újabb gyáregység építését jelentettük be, amelynek üzembe üzembe helyezése zárja majd le azt a 2020-ban megkezdett ötéves fejlesztési ciklust, amellyel a vállalat 300 milliárd forintnyi beruházást hajtott végre Bükön. Ez a beruházássorozat nemcsak technológiai fejlesztéseket és a kapacitás növelését jelentette, de hozzájárult a helyi gazdaság erősítéséhez és új munkahelyek teremtéséhez is”
– nyilatkozta Noszek Péter, a Nestlé Magyarország ügyvezetője.
Regeneratív mezőgazdaság: a fenntartható jövő kulcsa
Céljai elérésének érdekében a Nestlé 2025-ig 1,2 milliárd svájci frankot fordított a talajmegújító mezőgazdasági módszerek elterjesztésére is. Magyarországon a vállalat a folyamatot a Landscape Enterprise Networks-ön (LENs) keresztül valósítja meg, és személyre szabott finanszírozással, illetve tanácsadással támogatja a magyar termelőket a talajmegújító gazdálkodásra való átállásban. A magyar programban 2024-ben 22 termelő vett részt a Nestlé PURINA büki gyára körzetében.
Kiegyensúlyozott táplálkozás támogatása: innovatív technológiák a termékfejlesztésben
A fenntarthatósági vállalások és eredmények mellett a Nestlé elkötelezett termékei cukor-, só- és zsírtartalmának csökkentése mellett, és portfólióját olyan növényi alapú termékekkel is bővíti, amelyek hozzájárulnak a rost- és növényifehérje-bevitel növeléséhez. A vállalat folyamatosan azon dolgozik, hogy a kiegyensúlyozottabb táplálkozás megfizethető legyen: 2024-ben több mint 132 milliárd adag mikrotápanyaggal dúsított élelmiszert és italt juttattot el azokba az országokba, ahol a mikrotápanyagok hiánya miatt nagy a lakosság alultápláltságnak való kitettsége.
„A kiegyensúlyozottabb táplálkozás támogatása kapcsán fontos pillér az edukáció is. A 2018-ban indult Nestlé az Egészségesebb Gyerekekért program vállalatunk minden olyan törekvését egyesíti, melyekkel szülőket, gondviselőket és tanárokat támogat abban, hogy a gyerekek számára egészségesebb jövőt teremtsenek. Magyarországon 2024-ben az Etesd az Eszed és az Okos Snack edukációs programok több mint 20 000 magyar gyermekhez jutottak el, akiket játékos formában tanítottunk a kiegyensúlyozott étkezés alapjaira”
– mondja Sárga Diána, a Nestlé Hungária dietetikusa.
Fiatalok támogatása a munkaerőpiacon
A közös értékteremtési stratégia fontos eleme a Nestlé a Fiatalok Foglalkoztatásáért program is. A svájci élelmiszeróriás 2017 óta világszerte 10,2 millió 30 év alatti fiatalnak segített gazdasági lehetőséghez, munkatapasztalathoz jutni többek között tréningeken, ösztöndíjakon, mentorprogramokon keresztül. Ezzel az eredménnyel már most felülmúlta azt a célkitűzését, hogy 2030-ra világszerte 10 millió fiatalnak adjon lehetőséget. Magyarországon az egyetemi együttműködések mellett a Nestlé büki és szerencsi duális szakképzési programja a fiatalokat különböző hiányszakmák elsajátításában támogatja.
Kapcsolódó cikkeink
Fenntartható fordulat a magyar mezőgazdaságban: egyre többen váltanak modern termelési módszerekre
A magyar mezőgazdaságban egyre nagyobb szerepet kapnak az innovatív, fenntartható…
Tovább olvasom >Raisz Anikó: a mezőgazdasági területek fenntarthatósága mellett fontos a vízhiányos időszakok okozta helyzet kezelése is
A mezőgazdasági termőterületek fenntarthatósága mindannyiunk számára fontos, viszont legalább ilyen…
Tovább olvasom >RevoUnion néven folytatódik a Cup Revolution sikertörténete
Új névvel és telephelyen, kibővített termékportfólióval és nemzetközi terjeszkedéssel folytatja…
Tovább olvasom >További cikkeink
Módosultak és kiegészültek az RSzKF járvány miatti intézkedések
Újabb intézkedéseket vezet be és a már meglévőeken is módosít…
Tovább olvasom >További segítséget kapnak a ragadós száj- és körömfájás betegséggel sújtott agrárvállalkozások
A kormány lehetőséget teremt arra, hogy a Bérgarancia Alapból is…
Tovább olvasom >Miért lett olcsóbb a laktózmentes tej? – árrésstop, rejtett haszonkulcsok és a „mentes” termékek trükkje
Meglepő eredményre jutott egy friss árösszehasonlítás: a kormány által bevezetett…
Tovább olvasom >