Az FM fontosnak tartja a magyar-orosz mezőgazdasági együttműködés kiszélesítését
Magyarország egyik legfontosabb stratégiai partnere Oroszország, ezért Magyarország továbbra is érdekelt a magyar-orosz mezőgazdasági együttműködés kiszélesítésében, ebben fontos szerepe van az embargó hatálya alá nem tartozó termékek exportjának is – közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a kétoldalú mezőgazdasági és élelmiszeripari együttműködés helyzetéről és a jövőbeni együttműködés lehetőségeiről tárgyalt Nagy István, a tárca parlamenti államtitkára és Jelena Asztrahanceva, az Oroszországi Föderáció Mezőgazdasági Minisztériumának miniszterhelyettese hétfőn Moszkvában.
A tárgyaláson Nagy István hangsúlyozta, hogy a minisztérium a mezőgazdasági együttműködés szorosabbá tételén dolgozik az élelmiszer-embargó hatályán kívül eső területeken. Jelezte, hogy Magyarországnak kulcsfontosságú a magyar élelmiszergazdasági termékek exportjának növelése.
A felek megegyeztek abban, hogy további konzultációt folytatnak a mezőgazdasági termékek egymás piacára történő eljuttatása érdekében, valamint hogy erősítik az együttműködést a vetőmagtermesztés, illetve az akvakultúra területén.
A közlemény szerint a magyar mezőgazdasági vállalatok az elmúlt időszakban bővítették oroszországi jelenlétüket. Az egyik magyar vállalat például július első hetében ad át egy 400 tonna hús feldolgozására alkalmas üzemet Szverdlovszk megyében, egy másik magyar cég pedig egy 200 négyzetméteres fűszerkeverőüzem és raktár létrehozására irányuló befektetést kezdett el Moszkva megyében. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Kiemelt figyelmet kap az aszályhelyzet
A kormány összehangolt cselekvési tervet készít az aszálykárok megelőzésére. Ennek…
Tovább olvasom >27 százalékkal csökkent a műtrágyaforgalom
2025 márciusában az egy hónappal korábbihoz képest 27 százalékkal kevesebb…
Tovább olvasom >Orbán Viktor: létrehoztuk az Aszályvédelmi Operatív Törzset
A mai napon létrehoztuk az Aszályvédelmi Operatív Törzset – jelentette…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >