Fenntarthatósági szakértőt nevezett ki a Dreher Sörgyárak
A Dreher Sörgyárak, hosszú távú fenntarthatósági célkitűzéseivel összhangban, fenntarthatóságért felelős szakértői pozíciót hozott létre, amelyet Damásdi Diána tölt be.
Fenntarthatósági szakértőként Damásdi Diána feladata, hogy az Asahi Europe & International vállalatcsoport fenntarthatósági célkitűzései mentén koordinálja a Dreher Sörgyárak környezetvédelmi és fenntarthatósági stratégiájának a megalkotását, emellett az ehhez kapcsolódó transzparens kommunikációs stratégia kidolgozásáért és megvalósításáért is felel. Hozzá tartozik többek között a levegőtisztasági és vízvédelmi feladatok ellátása, valamint a környezetközpontú irányítási rendszer működtetése. Részt vesz a vállalatcsoport szintű fenntarthatósági projektekben, emellett kapcsolatot tart a Dreher Sörgyárak és az illetékes szabályozó hatóságok között, nyomon követi a releváns környezetvédelmi jogszabályokat, és részt vesz a munkavédelmi terület támogatásában is.
„Inspiráló és megtisztelő feladat fenntarthatósági szakértői pozíciót betölteni egy olyan közel 170 éves múlttal rendelkező vállalatnál, ahol mindig is fontos volt a fenntarthatóság. A Drehernél nagy hangsúlyt fektetnek a környezettudatosságra – a magyarországi élelmiszeriparban elsők között vezette be az ISO 14001 szerinti környezetközpontú irányítási rendszert és adott ki fenntarthatósági jelentést. Izgalmas feladatnak tartom, hogy a vállalatcsoport-szinten kitűzött hosszú távú fenntarthatósági célok Dreher-szintű megvalósításán dolgozhatok” – mondta Damásdi Diána.
Damásdi Diána a Szegedi Tudományegyetemen szerzett környezetmérnöki alapszakos diplomát, mesterképzését pedig a Budapesti Műszaki Egyetem vegyészmérnöki és biomérnöki karán végezte. A Dreherhez a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.-től érkezett, ahol hat évet töltött környezetvédelmi mérnökként. Itt többek között részt vett a környezetvédelmi jogi megfelelőségek nyomon követésében és a környezetközpontú irányítási rendszer (ISO14001), valamint az Európai Unió évenként hitelesített környezetvédelmi vezetési és hitelesítési rendszerének (EMAS) működtetésében és folyamatos fejlesztésében.
Kapcsolódó cikkeink
A magyarok többsége 50 ezer forint alatt költ karácsonyi ajándékokra, a fenntarthatóság fontos szempont, de nem elsődleges
Az ajándékozás az ünnepek elmaradhatatlan hagyománya, de mi az, ami…
Tovább olvasom >A Lidl kiadta 3. fenntarthatósági jelentését
Megjelent a Lidl Magyarország 2022/2023-as üzleti évekre vonatkozó fenntarthatósági jelentése.…
Tovább olvasom >ESG – a fenntarthatósági szabványokról jogi szemmel
2023 decembere óta számos jogszabály látott napvilágot az ESG-részletszabályokról, amelyben…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fogyasztóvédelmi kiválóságok díjazása: elismerték a 2024. év legjobbjait
Az idei év kiemelkedő fogyasztóvédelmi referensei és különdíjazottjai vehették át…
Tovább olvasom >Adni Öröm! – nehéz sorsú embereknek gyűjtenek tartós élelmiszereket a SPAR-üzletekben
Elindult mától a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 0,2 százalékkal mérséklődött októberben
Októberben az ipari termelés volumene 0,2, munkanaphatástól megtisztítva 3,1 százalékkal…
Tovább olvasom >